Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

06. septembra 2021

Herec Jean-Paul Belmondo tíško odišiel do hereckého nebaPočas 60 rokov svojej kariéry sa Belmondo objavil v 80 filmoch a zanechal po sebe nezabudnuteľné úlohy, nielen herecké, ale aj kaskadérske.Zdieľať
Do hereckého neba tíško odišiel francúzsky herec Jean-Paul Belmondo

Vo veku 88 rokov zomrel francúzsky herec Jean-Paul Belmondo. Informovala o tom v pondelok agentúra AFP s odvolaním sa na jeho právneho zástupcu.


"Už nejaký čas bol veľmi unavený. Zomrel tíško," uviedol podľa spravodajského web France Info Belmondov právnik Michel Godest.

Herec, prezývaný aj Bébel, bol považovaný za jedného z posledných žijúcich velikánov francúzskej kinematografie, jej Novej vlny v 50. a 60. rokoch 20. storočia.

Počas 60 rokov svojej kariéry sa Belmondo objavil v 80 filmoch a zanechal po sebe nezabudnuteľné úlohy, nielen herecké, ale aj kaskadérske.

Na výslnie sa dostal postavou mladého šviháka v snímke Na konci s dychom, ktorú režíroval Jean-Luc Godard. Postupne sa začal presadzovať v komerčnejších projektoch, najmä v akčných filmoch alebo komédiách, ako Muž z Ria (1965). Až do polovice 80. rokov hrával Belmondo najmä akčných, často cynických hrdinov.

Počas svojej filmovej kariéry spolupracoval s režisérmi ako Claude Chabrol, Vittorio De Sica, Philippe de Broca, Claude Zidi či Francois Truffaut a ďalší.

V neskoršom veku sa sústreďoval na divadlo a po mozgovej mŕtvici v roku 2001 sa stiahol z verejného života, ale naďalej dostával množstvo ponúk na filmovanie.

V apríli 2007 Belmonda vyznamenali najvyšším francúzskym štátnym vyznamenaním, Radom čestnej légie.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Video: Nový film Jean Paul BELMONDA - MUŽ A JEHO PES bude mať slovenskú premiéru (26. 8. 2009)nasledujúci článok >>
Vo veku 88 rokov zomrel legendárny herec Jean-Paul Belmondo
<< predchádzajúci článok
Weby svetových médií sa mali stať terčom proruskej propagandy, vplyv získavali cez diskusie

Herec Jean-Paul Belmondo tíško odišiel do hereckého neba - diskusné fórum čitateľov