02. novembra 2012

Hokejisti Nitry zvíťazili v Poprade, Trenčín zdolal Žilinu

Výsledky 17. kola slovenskej hokejovej extraligy. HK Poprad - HK Nitra 1:2 (0:0, 0:1, 1:1) Góly: 44. Balán (Hvila) - 31. R. Tománek (Stümpel), 58. R. Tománek (Stümpel, Jokila) ...

hokej BRATISLAVA 2. novembra (WEBNOVINY) - Výsledky 17. kola slovenskej hokejovej extraligy.

HK Poprad - HK Nitra 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)

Góly: 44. Balán (Hvila) - 31. R. Tománek (Stümpel), 58. R. Tománek (Stümpel, Jokila)
Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Štefik - Gajan, V. Snášel, 1283 divákov

Poprad: Sidor - M. Šterbák, J. Špelda, Kovačevič, D. Kramár, Pentikäinen, M. Kurali, Dinda - Vandas, Balán, Hvila - R. Tomas, Koskinen, D. Buc - Sabolič, B. Rapáč, S. Takáč - Matúš Paločko, Gríger, Homa
Nitra: M. Valent - Nadášdi, Trefný, Vosátko, Ordzovenský, Árvay, Rais, F. Kuzma - M. Kováčik, T. Chrenko, Martin Segľa - R. Tománek, Stümpel, Jokila - Podstavek, Hamrák, Kadura - Pupák, Šiška, Kmeč

I. tretina

Skóre duelu mohol otvoriť už v 3. min Martin Segľa, ale puk v bránkovisku po jeho strele v poslednej chvíli zakryl brankár Sidor.

V 10. min si Hamrák položil Sidora, ale trafil len ľavú žŕdku jeho svätyne. Krátko na to mohol skóre otvoriť na druhej strane B. Rapáč, ale jeho strelu švihom Valent zneškodnil.

V 14. min po tvrdom projektile Hvilu nevydržalo plexisko, čo malo za následok predčasné ukončenie prvej tretiny a jej dohratie na začiatku prostrednej časti.

II. tretina

V jej úvode sa v ideálnej streleckej pozícii ocitol Buc, ktorého strela sa obtrela o ľavú žŕdku bránky. V 27. min zostal pred Sidorom osamotený Vosátko, ktorý však opäť predviedol neúspešnú sťahovačku a strele Tomasa zabránila v ceste do siete Valentova vyrážačka.

Skóre otvorili hostia až v 31. min, keď obrana pozabudla na voľného Tománka, ktorý pohotovou strelou z medzikružia nedal Sidorovi šancu. Popradčania sa snažili čo najrýchlejšie vyrovnať, ale Balán v gólovej šanci tesne minul a Buc nastrelil druhýkrát len ľavú žŕdku. Posledný gólový závar minútu pred koncom tretiny vyriešil Valent posunutím bránky.

III. tretina

Vyrovnávajúci gól sa domácim podarilo vsietiť až v úvode záverečnej časti, keď presilovú hru bleskurýchle využil po dorážke Balán. V 48. min prišli veľké chvíle gólmana Valenta, ktorý akrobatickým zákrokom zabránil skórovať Saboličovi a krátko nato vyriešil aj nebezpečnú skrumáž.

Popradčania stupňovali tlak a často sa pokúšali o streľbu, ale nevedeli nájsť recept na odkliatie čara nitrianskeho gólmana. K slovu sa v ďalších minútach dostali aj Nitrania a gól visel pre zmenu aj na druhej strane. Svoje umenie však predviedol aj Sidor, keď si poradil so zakončením Jokilu, Nádašdiho a Stümpela.

Vylúčenie Vandasa v závere tretiny nielenže zastavilo vrcholiace úsilie domácich, ale ponúklo hoťom presilovku, ktorou nepohrdli a využili ju po strele Tománka na rozhodujúci gól zabezpečujúci cenné tri body.

Dukla Trenčín - MsHK DOXXbet Žilina 5:3 (3:1, 1:1, 1:1)

Góly: 11. Sojčík (Lelkeš, Tybor), 14. Tybor (Koma, Lelkeš), 19. Marosz (Lintner, J. Gašparovič), 24. Lintner (T. Klíma, Tybor), 59. Biro (Sojčík, Tybor) - 12. T. Sýkora, 23. Rúfus (V. Škoda, Lažo), 43. Drevenák (Lažo)
Vylúčení: 4:5 na 2 min, navyše R. Krajči (Žilina) 10 min za nešp. správanie, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: P. Jonák - J. Tvrdoň, Výleta, 1870 divákov

Zostavy
Trenčín: Kristín - Lintner, Biro, J. Koma, Imrich, Vizváry, T. Bokroš - J. Gašparovič, Marosz, J. Pardavý st. - Tybor, Lelkeš, Sojčík - Jakúbek, T. Klíma, Šišovský - B. Mravík, Broska, M. Adamec
Žilina: M. Laco - Rúfus, D. Devečka, Brcko, Harant, J. Dlouhý, Leško, Sekáč - Važan, V. Škoda, Lažo - M. Kokavec, T. Troliga, T. Varga - Drevenák, O. Ďuriš, R. Krajči - Drábek, Valášek, T. Sýkora

I. tretina

Zápas sa rozbehol vlažne, ale mužstvá v polovici úvodnej časti aspoň pripravili divákom zaujímavú gólovú prestrelku.

V 11. min prekvapil poloodrazený puk z tesnej blízkosti hosťujúceho brankára, ktorý už nestačil zareagovať a Trenčín sa zásluhou Sojčíka ujal vedenia.

Už za 38 sekúnd však Žilina odpovedala Sýkorovou peknou strelou do šibenice, no v 14. min Dukla zužitkovala presilovku po Tyborovej strele švihom k žŕdke spoza protihráčov.

V tejto fáze zápasu boli domáci efektívni v početnej výhode a necelé dve minúty pred prvou prestávkou svoj náskok zvýšili, keď Lintnerovu nevydarenú strelu zachytil Marosz a spomedzi kruhov zavesil.

II. tretina

Na začiatku druhej tretiny hrali hostia presilovku o dvoch hráčov, čo v 23. min využil Rúfus delovkou od modrej čiary pod hornú žŕdku na zníženie, ale už o poldruha minúty sa pred bránku natlačil Lintner a prepasíroval puk do siete - 4:2.

Trenčín potom pridal na aktivite a zatlačil súpera, Žilina sa však dokázala spod náporu vymaniť a pred tretím dejstvom si udržala nádej na dobrý výsledok.

V 43. min ju ešte posilnil Drevenák, ktorý doklepol do odkrytej bránky odrazený puk a hostia sa opäť dostali súperovi na dosah. Nie síce príliš kvalitná, ale aspoň bojovná hra udržiavala v zápase napätie. Obe mužstvá mali síce zopár šancí, ale nedokázali z nich nič vyťažiť.

O víťazovi priemerného stretnutia sa definitívne rozhodlo až v 68 sekúnd pred koncom, Biro pekne trafil do horného rohu žilinskej bránky a poistil pre Trenčín cenné víťazstvo.