11. júna 2015

Hossa asistoval, Chicago vyrovnalo stav série s Tampou Bay na 2:2

Hráč Chicago Blackhawks Corey Crawford (vľavo) očami sleduje puk, ktorý drží hráč Tampa Bay Alex Killorn počas tretej tretiny štvrtej finálovej hry o Stanleyho pohár, 10. júna 2015 Foto: TASR/AP

Chicago 11. júna (TASR) - Slovenský hokejista Marián Hossa prispel vo štvrtom finále play off zámorskej NHL asistenciou k výhre Chicaga nad Tampou Bay 2:1. Blackwahks vyrovnali stav série na 2:2. Hossa sa podieľal na prvom góle Jonathana Toewsa, o triumfe "jastrabov" rozhodol v 47. minúte strelou bekhendom Brandon Saad. Finálová bitka o Stanleyho pohár pokračuje v noci na nedeľu piatym duelom, ktorý sa hrá na Floride.