Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

10. júla 2010

Hudobné finále MS patrilo Adamsovi a BocellimuKanadský rockový spevák Bryan Adams doplnil na pódiu talianskeho tenora Andreu Bocelliho počas piatkového už tradičného hudobného finále majstrovstiev sveta vo futbale. Hudobné ...Zdieľať
adamsbocelli Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 10. júla (WEBNOVINY) - Kanadský rockový spevák Bryan Adams doplnil na pódiu talianskeho tenora Andreu Bocelliho počas piatkového už tradičného hudobného finále majstrovstiev sveta vo futbale. Hudobné hviezdy pravidelne pripravujú na záver svetového šampionátu koncert, v ktorom znejú predovšetkým skladby klasickej hudby. Tisícky ľudí v severnej časti Johannesburgu mali možnosť počúvať duety z árií z opier Giuseppe Verdiho a Giacoma Pucciniho v podaní Bocelliho a sopranistky Pretty Yende, ktorých sprevádzal festivalový orchester Johannesburgu a zbor Guateng. Medzi vrcholy večera patrilo Bocelliho a Adamsovo prevedenie skladby Yesterday, následne Kanaďan oblečený do čierneho trička a džínsov zaspieval svoju najpopulárnejšiu pieseň (Everything I Do) I Do It For You.

Koncert mal charitatívny náboj, organizátori ním chceli pomôcť nadáciám pre boj s maláriou. Podujatie moderoval Macello Rota, Bocelli bol jeho hlavným protagonistom. V jednej chvíli sa zjavil na pódiu s trúbkou vuvuzela, ktorou spôsobil divákom menší šok. Fanúšikovia boli nadšení najmä jeho skladbou Con Te Partiro známej v angličtine aj ako Time to Say Goodbye. Finále koncertu patrilo Pacciniho árii Nessun Dorma zo slávnej opery Turandot.

SITA/AP

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Krištáľový glóbus odovzdali Jurajovi Herzovi
<< predchádzajúci článok
Klaxons nakrúcali v Egypte videoklip k singlu

Hudobné finále MS patrilo Adamsovi a Bocellimu - diskusné fórum čitateľov