Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

11. decembra 2019

Imidž Malorky má zlepšiť nové nariadenie obmedzujúce alkoholNa snímke fľaše vína sú na predaj v obchode v Paríži 3. októbra 2019.Zdieľať
Na snímke fľaše vína sú na predaj v obchode v Paríži 3. októbra 2019. Foto: TASR/AP
Palma de Mallorca 11. decembra (TASR) - Vláda španielskych Baleárskych ostrovov pripravuje nariadenie zamerané na zlepšenie imidžu ostrova Malorka, známeho najmä ako večierková destinácia pre mladých dovolenkárov. Informovala o tom v stredu agentúra DPA.


Nariadenie bude prísne regulovať predaj a požívanie alkoholických nápojov v určitých lokalitách a v prípade jeho neuposlúchnutia budú barom či klubom hroziť vysoké pokuty alebo až trojmesačné zastavenie prevádzky, uviedol hovorca ministerstva turizmu.

Nariadenie, ktoré má byť schválené v januári, sa podľa hovorcu vzťahuje len na tzv. problémové zóny na ostrove. Tieto oblasti zahŕňajú ulice známe búrlivými večierkami, ktoré ležia východne i západne od centra metropole Palma de Mallorca, ako aj ulice pri meste Sant Antoni de Portmany na vedľajšom ostrove Ibiza.

Nadmerné požívanie alkoholu turistami vedie často k potýčkam, ničeniu majetku či riskantnému správaniu, keď napríklad dovolenkári skáču v opitosti z balkóna do bazéna či na iný balkón, píše DPA.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Prieskum: Nedostatok pedagogických asistentov je zásadný problém
<< predchádzajúci článok
K. Mitrík: V prípade mýtneho systému bude treba urobiť opatrenia

Imidž Malorky má zlepšiť nové nariadenie obmedzujúce alkohol - diskusné fórum čitateľov