Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

09. februára 2013

India obesila islamského teroristuKašmírsky separatista, ktorý zosnoval útok na budovu indického parlamentu z roku 2001, v sobotu skončil na šibenici. Muhammada Afzara Gurua, bývalého predavača ovocia, obesili vo ...Zdieľať
poprava slucka lano NAÍ DILLÍ 9. februára (WEBNOVINY) - Kašmírsky separatista, ktorý zosnoval útok na budovu indického parlamentu z roku 2001, v sobotu skončil na šibenici.


Muhammada Afzara Gurua, bývalého predavača ovocia, obesili vo väznici na okraji indickej metropoly Naí Dillí.

Muž pritom celý čas svoju vinu popieral a o milosť žiadal aj prezidenta Pranába Mucherdžího. Ten mu však nevyhovel. Guru je len druhým človekom, ktorého za posledných desať rokov popravili v Indii.

Kašmírčana už dávnejšie uznali vinným z aktívnej podpory militantov ktorí útočili na indický zákonodarný zbor a zabili pritom 14 ľudí. Mal byť aj členom islamistickej skupiny Džaíš-i-Muhammad bojujúcej proti indickej vláde v Kašmíre, na ktorý si nárokuje aj Pakistan.

Práve útok na indický parlament opäť oživil konflikt medzi oboma jadrovými veľmocami a v tom čase sa ocitli na pokraji otvoreného ozbrojeného konfliktu. Vojna o Kašmír si doteraz vyžiadala už 100-tisíc obetí.

India len veľmi zriedka vykonáva trest smrti. Guru je druhým človekom, ktorého v druhej najľudnatejšej krajine planéty popravili od roku 2004. Tým posledným bol účastník teroristických útokov v indickom Mumbaji z roku 2008, Pakistanec Muhammad Adžmal Kasáb, ktorého popravili ešte v novembri minulého roka.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Abrhan je nespokojný s vážnymi kandidátmi KDH na prezidenta
<< predchádzajúci článok
Firma z Nitry získala zákazku na vydávanie dokladov vo svete

India obesila islamského teroristu - diskusné fórum čitateľov