Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

Denník - SprávyPridajte sa
Ste na Facebooku?
Ste na Twitteri?
Pridajte sa.

 Mobilná verzia


 24hod.sk    Zo zahraničia

12. októbra 2017

Islamisti prepustili kanadskú rodinu po piatich rokoch zo zajatiaNa snímke sú Joshua Boyle a Caitlan Colemanová.Zdieľať
Na snímke sú Joshua Boyle a Caitlan Colemanová. Foto: TASRAP
Islamabad 12. októbra (TASR) - Kanaďana, jeho americkú manželku a ich tri deti prepustili v stredu v Pakistane po rokoch zadržiavania militantnou sieťou Hakkáníovcov napojenou na Taliban. Informovali o tom dnes americkí a pakistanskí predstavitelia.


Podľa amerických predstaviteľov Pakistan zabezpečil prepustenie Caitlan Colemanovej z Pensylvánie a jej manžela Joshuu Boyla, ktorých uniesli pred piatimi rokmi, keď cestovali po Afganistane. Colemanová bola v čase únosu tehotná a pár mal v zajatí tri deti. Všetkých prepustili podľa pakistanskej armády v dobrom zdravotnom stave v kmeňovom regióne Kurrám neďaleko hraníc s Afganistanom.

Americký bezpečnostný predstaviteľ ocenil pod podmienkou anonymity Pakistan za jeho rozhodujúcu pomoc pri prepustení rodiny a označil túto spoluprácu za dôležitý krok správnym smerom v rámci americko-pakistanských vzťahov. Agentúra AP pripomína, že USA dlho kritizujú Pakistan, že tvrdšie nezakročil voči sieti Hakkáníovcov, ktorá bola za mnohými útokmi voči americkým a spojeneckým silám v Afganistane.Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Poslanci zvolili piatich členov novej Rady pre štátnu službu
<< predchádzajúci článok
Po diaľnici si šofér Bentley uháňal 201-kilometrovou rýchlosťou

Islamisti prepustili kanadskú rodinu po piatich rokoch zo zajatia - diskusné fórum čitateľov