Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

27. júna 2010

Jacksonovu rukavicu vydražili za 154 tisíc eurJacksonovu štrasovú rukavicu s krištáľmi od Swarovského, ktorú mal na svojom turné v roku 1984, vydražili za 190 tisíc amerických dolárov (asi 154,5 tisíc eur). Majiteľkou sa stala Wanda ...Zdieľať
jackson Foto: SITA/APBRATISLAVA 27. júna (WEBNOVINY) - Jacksonovu štrasovú rukavicu s krištáľmi od Swarovského, ktorú mal na svojom turné v roku 1984, vydražili za 190 tisíc amerických dolárov (asi 154,5 tisíc eur). Majiteľkou sa stala Wanda Kelley z Los Angeles. V rámci aukcie v Las Vegas to bol jeden z predmetov, ktorý predali za približne desaťnásobne vyššiu cenu, než je jeho skutočná hodnota. Pôvodne sa odhadovalo, že sa predá za 20 až 30 tisíc amerických dolárov (asi 16 200 až 24 400 eur). "Bez rukavice som jednoducho nemohla odísť," povedala šťastná držiteľka, ktorá by v prípade potreby ponuku bez váhania zvýšila.


Záujemcovia z celého sveta, ktorí sa do trojdňovej dražby pri príležitosti prvého výročia spevákovej smrti zapojili v piatok, si mohli vybrať z viac ako 200 predmetov. Tie sa nakoniec predali v celkovej hodnote takmer jeden milión amerických dolárov (približne 813 tisíc eur). "Ukazuje sa, že Michael Jackson je najvyhľadávanejšou a najvýnosnejšou celebritou všetkých čias," uviedol aukcionár Darren Julien. Okrem predmetov, ktoré patrili zosnulému Kráľovi popu, sa za 180 tisíc amerických dolárov (146 400 eur) vydražila aj gitara Jimiho Hendrixa, ďalej rukou napísaný text Purple Rain od Princa za 66 tisíc amerických dolárov (53 700 eur) či koncertné tričko Elvisa Presleyho za 61,2 tisíc amerických dolárov (49 800 eur).

SITA/AP

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Herečka z filmu Americká krása sa vydala
<< predchádzajúci článok
Grigorieva obvinila Gibsona z domáceho násilia

Jacksonovu rukavicu vydražili za 154 tisíc eur - diskusné fórum čitateľov