Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

05. februára 2006

Jadrové rokovania s Ruskom budú pokračovaťIránske ministerstvo zahraničných vecí v nedeľu uviedlo, že rokovania s Ruskom o možnom kompromise v súvislosti so sporným jadrovým programom islamskej republiky budú tento mesiac ešte ...Zdieľať

TEHERÁN 5. februára (WN/SITA/AFP) - Iránske ministerstvo zahraničných vecí v nedeľu uviedlo, že rokovania s Ruskom o možnom kompromise v súvislosti so sporným jadrovým programom islamskej republiky budú tento mesiac ešte pokračovať. Toto vyjadrenie prišlo deň potom, čo Medzinárodná agentúra pre atómovú energiu (MAAE) odhlasovala predloženie problému Bezpečnostnej rade OSN pre obavy, že Irán sa usiluje o výrobu jadrových zbraní. MAAE však súhlasila s jednomesačným odložením akcií Bezpečnostnej rady, aby sa ponechal priestor pre ruskú diplomaciu.

"Podmienky sa zmenili. Čelíme novej situácii," povedal hovorca iránskeho ministerstva zahraničných vecí Hamíd Réza Asefi. "Druhé kolo rokovaní sa uskutoční, ale ruský návrh sa musí prispôsobiť novej situácii a tak ho môžeme skúmať," dodal. Moskva navrhuje, aby sa obohacovanie uránu uskutočňovalo na ruskom území.

FOTO:SITA/AP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Slovensku hrozí v budúcnosti nedostatok elektriny
<< predchádzajúci článok
Ministerstvo zahraničných vecí odporúča zvážiť cesty do Sýrie