Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

14. septembra 2006

Ján Kubiš bude v New Yorku rokovať s Riceovou i LivniovouRokovania s ministerkou zahraničných vecí Spojených štátov amerických Condoleezzou Riceovou a šéfkou izraelskej diplomacie Cipi Livniovou sú na zozname bilaterálnych stretnutí, ktoré minister ...Zdieľať

BRATISLAVA 14. septembra (WEBNOVINY) - Rokovania s ministerkou zahraničných vecí Spojených štátov amerických Condoleezzou Riceovou a šéfkou izraelskej diplomacie Cipi Livniovou sú na zozname bilaterálnych stretnutí, ktoré minister zahraničných vecí Slovenskej republiky Ján Kubiš absolvuje na budúci týždeň v New Yorku. Šéf slovenskej diplomacie bude v USA sprevádzať premiéra Roberta Fica. Predseda slovenskej vlády vystúpi 21. septembra v pléne Valného zhromaždenia (VZ) OSN počas 61. zasadania.

Ján Kubiš využije pobyt v New Yorku na stretnutia s partnermi. Okrem Riceovej a Livniovej bude rokovať aj s kanadským ministrom zahraničných vecí Petrom MacKayom a splnomocnencom Generálneho tajomníka OSN pre Kosovo Marttim Ahtisaarim. Okrem bilaterálnych tém rozoberú aj aktuálne problémy OSN a jej jediného exekutívneho orgánu Bezpečnostnej rady (BR), ktorej je Slovensko v súčasnosti členom. Minister Kubiš sa zúčastní na rokovaniach ministrov zahraničných vecí krajín, ktoré sú členmi BR OSN s predstaviteľmi regionálnych organizácií a okrem toho aj na neformálnom stretnutí ministrov zahraničných vecí členských štátov Severoatlantickej aliancie. Informoval tlačový odbor Ministerstva zahraničných vecí SR.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Business Leaders Fórum nesúhlasí s úpravou zákona o dani
<< predchádzajúci článok
Tomanová zásadne nesúhlasí so zrušením úľav v treťom pilieri

Ján Kubiš bude v New Yorku rokovať s Riceovou i Livniovou - diskusné fórum čitateľov