21. februára 2013

Jaroslav Halák bol blízko k tretiemu shutoutu

Slovenský hokejový brankár Jaroslav Halák zo St. Louis mal veľmi blízko k tretiemu shutoutu v sezóne, v stredajšom zápase NHL v Colorade ho prekonal až David Jones 16,4 sekundy pred koncom predĺženia. ...

halak DENVER 21. februára (WEBNOVINY) - Slovenský hokejový brankár Jaroslav Halák zo St. Louis mal veľmi blízko k tretiemu shutoutu v sezóne, v stredajšom zápase NHL v Colorade ho prekonal až David Jones 16,4 sekundy pred koncom predĺženia.

Dovtedy mal Halák 19 úspešných zákrokov. Pre ružinovského odchovanca to bol prvý súboj od zranenia slabín, ktoré utrpel 1. februára proti Detroitu.

Z výhry i shuotoutu sa tešil napokon na opačnej strane Semion Varlamov, ktorý kryl 33 striel hráčov Blues. Pre Varlamova to bola druhá nula v sezóne a desiata v kariére v NHL. Stretnutie nedohral útočník Avalanche Milan Hejduk, ktorý musel odstúpiť už v prvej tretine.

Čech Jakub Voráček z Philadelphie strelil prvý hetrik kariéry a Flyers si v dramatickom zápase poradili s Pittsburghom na jeho ľade 6:5. Voráček, ktorý pred dvoma dňami dosiahol proti NY Islanders štyri asistencie, skompletizoval trojgólový večer 1:31 min pred záverečnou sirénou. Pittsburgh s Philadelphiou pripomenuli ofenzívne strelecké preteky medzi oboma tímami vo vlaňajšom play-off, v ktorom v prvých štyroch zápasoch padlo 45 gólov. V poslednom stredajšom zápase si Los Angeles poradilo s Calgary aj vďaka dobrej prvej tretine 3:1.

Správu budeme aktualizovať.

Výsledky stredajších stretnutí zámorskej hokejovej NHL:

Pittsburgh - Philadelphia 5:6 (2:2, 0:1, 3:3)
Góly: 6. Niskanen (Letang), 8. Malkin (P. Martin, Neal), 46. Kennedy (P. Martin, Orpik), 53. Neal (Malkin, Crosby), 58. B. Sutter (P. Martin, Cooke) - 12. Grossmann (Knuble, Couturier), 13. Simmonds (Briere), 40. Voráček (Simmonds, B. Schenn), 41. Voráček (Coburn, Giroux), 48. Simmonds (Talbot, Gervais), 59. Voráček (Giroux)

Calgary - Los Angeles 1:3 (1:2, 0:0, 0:1)
Góly: 15. Brodie (Iginla, Hudler) - 7. D. Brown (Kopitar, Scuderi), 16. T. Lewis (J. Carter, Scuderi), 50. J. Carter (M. Richards, Clifford)

Colorado - St. Louis 1:0 po predĺžení (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0)
Gól: 65. D. Jones (Hunwick)
Brankár Jaroslav Halák (St. Louis) odchytal celý zápas a mal 19 úspešných zákrokov.