24hod.sk    Šport    NHL

19. októbra 2005

Jazdec Hossa opäť bodoval

Slovenský hokejista Marcel Hossa prispel asistenciou k triumfu New York Rangers nad Floridou 4:0.

Mladší z bratov Hossovcov prihrával v 19. min Fedorovi Tiutinovi na jeho prvý gól v sezóne, ktorým ruský obranca otvoril skóre. Rangers rozhodli o svojom triumfe v druhej polovici druhej tretiny, keď za štyri minúty strelili tri góly. Najskôr sa v presilovke dvakrát presadila česká hviezda Jaromír Jágr, potom skóroval aj jeho mladší krajan Petr Průcha. Prvý shutout v profilige tak vychytal domáci brankár Henrik Lundqvist. Trojnásobnému najlepšiemu gólmanovi švédskej elitserien na to stačilo zlikvidovať 23 striel súpera. Slovenskí hokejisti v službách Floridy - Jozef Stümpel, Juraj Kolník a Branislav Mezei vyslali na Lundqvista spolu šesť striel.
O víťazstve Detroitu nad San Jose 3:2 po predĺžení rozhodol Jiří Fischer. Český obranca prestrelil Jevgenija Nabokova v bránke Sharks 50,9 sekundy pred koncom nadstaveného času. „Už som myslel na samostatné nájazdy, zoznam mien som mal pripravený a vpísaný do koloniek,“ krútil hlavou tréner hostí Ron Wilson. Domácim chýbal kapitán Steve Yzerman, ktorého opäť trápia boľavé slabiny.
Už 44. shutout v kariére dosiahol brankár Phoenixu Curtis Joseph. Nestarnúci „Cujo“ vychytal hráčov Calgary na ich ľade, keď zaznamenal 25 zásahov a mal najväčšiu zásluhu na triumfe Coyotes 2:0. Pre jeho kouča Wayna Gretzkého to bolo prvé víťazstvo v trénerskej kariére na ľade súpera. Ladislav Nagy sa za 17:32 min na ľade prezentoval jednou strelou a bodyčekom.

Výsledky NHL

New York Rangers - Florida 4:0 (1:0, 3:0, 0:0). Góly: 19. Tiutin (MARCEL HOSSA, Ručinský), 35. Jágr (Straka, Ručinský), 36. Jágr (Straka, Ručinský), 39. Průcha (Rozsíval), Detroit - San Jose 3:2 po predĺžení (2:1, 0:1, 0:0 - 1:0). Góly: 16. Shanahan (Wooley, Schneider), 20. Samuelsson (Jason Williams, Shanahan), 65. Fischer (Schneider, Zetterberg) - 13. Ekman, 31. Sturm (McLaren, Marleau), Calgary - Phoenix 0:2 (0:0, 0:0, 0:2). Góly: 48. Ricci (Sjöström, Mara), 60. Devereaux (Doan).

1. Vancouver 4 1 0 20:19 9
2. Minnesota 3 2 1 21:13 7
3. Edmonton 3 3 0 15:17 6
4. Colorado 2 2 1 19:17 5
5. Calgary 2 4 1 17:25 5