Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Počítače

03. februára 2021

Jeff Bezos končí na poste výkonného riaditeľa, Amazon už spoznal jeho nástupcuZakladateľ amerického internetového predajcu Amazon Jeff Bezos odstúpi z postu výkonného ...Zdieľať
bezos 676x449 3.2.2021  - Zakladateľ amerického internetového predajcu Amazon Jeff Bezos odstúpi z postu výkonného riaditeľa spoločnosti. Stane sa tak v druhej polovici tohto roka. Vo funkcii ho nahradí Andy Jassy, ktorý je v súčasnosti na čele cloudového podnikania Amazonu. Informuje o tom spravodajský portál BBC.

 

 

Nikdy nemal viac energieBezos sa stane výkonným predsedom správnej rady. To mu podľa jeho slov dá „čas a energiu" na to, aby sa mohol sústrediť na svoje ďalšie aktivity, ktoré zahŕňajú Day 1 Fund, Bezos Earth Fund, Blue Origin alebo The Washington Post.

„Nikdy som nemal viac energie a toto nie je o odchode do dôchodku. Som veľmi nadšený z dopadu, ktorý si myslím, tieto organizácie môžu mať," uviedol v utorkovom liste zamestnancom Amazonu.

 

 

Pandémia posilnila online nakupovanie


Päťdesiatsedemročný Bezos viedol Amazon od jeho vzniku ako online kníhkupectva v roku 1994. Spoločnosť v súčasnosti zamestnáva na celom svete 1,3 milióna ľudí a venuje sa pestrej škále aktivít, od doručovania zásielok cez streamovacie a cloudové služby až po reklamu.

Vlani firma zaznamenala mimoriadny rast, po tom, ako pandémia posilnila online nakupovanie. Spoločnosť vykázala v roku 2020 tržby vo výške 386 miliárd dolárov, čo je oproti roku 2019 nárast o 38 %, a jej zisky sa takmer zdvojnásobili a dosiahli 21,3 miliardy dolárov.

Bezos je jedným z najbohatších ľudí na svete. Podľa zoznamu miliardárov magazínu Forbes sa Bezosov majetok pohybuje okolo 196,2 miliardy dolárov.


Zdroj: Webnoviny.sk - Jeff Bezos končí na poste výkonného riaditeľa, Amazon už spoznal jeho nástupcu © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Google odmieta platiť za spravodajský obsah a hrozí, že z austrálskeho trhu odíde
<< predchádzajúci článok
Najnovší prototyp vesmírnej lode Starship explodoval pri pristátí

Jeff Bezos končí na poste výkonného riaditeľa, Amazon už spoznal jeho nástupcu - diskusné fórum čitateľov