Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

15. mája 2024

Kaliňák: Zažili sme naozaj veľmi tragický deň, ktorý pre nás znamená boj o život premiéraPredseda vlády Robert Fico je stále na operačnej sále. Utrpel vážnu polytraumu po niekoľkých strelných zraneniach. Na tlačovej besede to uviedol minister obranyZdieľať
slovakia_prime_minister_44355 676x451 15.5.2024 (SITA.sk) - Predseda vlády Robert Fico je stále na operačnej sále. Utrpel vážnu polytraumu po niekoľkých strelných zraneniach. Na tlačovej besede to uviedol minister obrany Robert Kaliňák (Smer-SD).

Tragický deň


„Jeho stav je veľmi vážny," dodal. Operácia podľa jeho slov trvá viac než tri hodiny.

„Zažili sme naozaj veľmi tragický deň, ktorý pre nás znamená boj o život predsedu vlády," skonštatoval minister. Dodal, že Slovensko s takouto situáciou dosiaľ nikdy nebolo konfrontované a vyzval na zastavenie nenávisti. Kaliňák uviedol, že podrobnejšie zdravotné informácie bude zrejme možné poskytnúť neskôr.

Sústredia sa na premiérov stav


„To, čo sa udialo dnes, je neprekonateľnou jazvou, ktorá nás bude prenasledovať ešte dlhé roky," myslí si. Dodal, že v tejto chvíli sa sústredia najmä na zdravotný stav Roberta Fica.

Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) sa odmietol vyjadrovať k detailom premiérovho zdravotného stavu. Dodal, že podľa informácií, ktoré majú od operujúceho, je Fico v kritickom stave a jeho život je ohrozený.


Zdroj: SITA.sk - Kaliňák: Zažili sme naozaj veľmi tragický deň, ktorý pre nás znamená boj o život premiéra © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ochranka premiéra Fica zásadne pochybila, tvrdí bezpečnostný poradca (video)
<< predchádzajúci článok
Dolinková sa poďakovala všetkým, ktorí bojujú o premiérov život. Zaželala veľa síl nielen Ficovi, ale aj zdravotníkom (video)