Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

18. apríla 2012

Kandidatúry na predsedu SDKÚ sa nevzdám, tvrdí ŽitňanskáLucia Žitňanská v stredu zdôraznila, že pre kandidatúru na predsedu SDKÚ-DS sa rozhodla v najťažšej chvíli pre stranu, keď nebolo jasné, či sa vôbec dostane do parlamentu. Ako ...Zdieľať
lucia zitnanska BRATISLAVA 18. apríla (WEBNOVINY) – Lucia Žitňanská v stredu zdôraznila, že pre kandidatúru na predsedu SDKÚ-DS sa rozhodla v najťažšej chvíli pre stranu, keď nebolo jasné, či sa vôbec dostane do parlamentu.


Ako povedala v stredu na tlačovej besede, kandidatúru ohlásila, keď SDKÚ-DS mala v prieskumoch 4,5 percenta. „Preferenčnými hlasmi som dostala mandát, cítim podporu aj v strane,“ povedala.

Žitňanskú zatiaľ podporilo v kandidatúre päť miestnych zväzov, jej protikandidáta Pavla Freša 26. „Cením si podporu každého člena. Nechcela by som ju zúžiť na nejaké preteky koľko miestnych zväzov koho podporí,“ povedala s tým, že SDKÚ-DS má približne 500 miestnych zväzov. Podpredsedníčka strany nevie, či budú pribúdať uznesenia miestnych zväzov s jej podporou.

Ak ich bude na jej strane menej ako na Frešovej, aj tak kandidatúru nevzdá. „Nemám to dôvod vzdávať,“ povedala. Ak v súboji o predsednícky post neuspeje, bude pracovať v parlamente, pretože je poslankyňa, ktorá získala najväčšiu podporu voličov SDKÚ-DS. „Budem pracovať pre SDKÚ,“ dodala.

Od volieb Žitňanská pracuje na tom, aby SDKÚ-DS prešla zmenou. „Dôveru si získame len keď voličom predložíme novú ponuku. Tú môžeme dať len vtedy, keď si povieme pravdu, čo sa s SDKÚ stalo a kde sú príčiny pádu SDKÚ,“ vyhlásila. Žitňanská požiadala odborníkov, aby urobili analýzu, čo sa stalo, že SDKÚ-DS stratila voličov.„Pád SDKÚ nebol len otázkou posledných mesiacov pred voľbami. Po veľkých integračných a reformných témach SDKÚ nedokázalo ľuďom ponúknuť témy, ktoré by riešili ich požiadavky. V roku 2010 nám to ešte voliči odpustili,“ povedala s tým, že následne vláda obťažovala denno-denne ľudí hádkami, ktoré viedli aj k rozpadu vlády.

Strana sa tiež nedokázala otvorene postaviť ku kauzám. „To sú témy, o ktorých musíme na kongrese hovoriť. Treba priniesť riešenia, ktoré ľudí zaujímajú. Som pripravená ponúknuť otvorenú, slušnú SDKÚ-DS, aby sme mohli opäť získať dôveru voličov,“ zdôraznila.

Žitňanská chce, aby sa po kongrese začala zaoberať strana sama sebou a začala riešiť problémy ľudí. V opozícii chce prinášať do vzťahov pokoj a veľkorysosť. „Hádkami nedokážeme riešiť problémy ľudí,“ dodala.

Na kongrese delegáti schvália aj nové stanovy, ktoré pripravila Žitňanská. V nich už nebude samostatná funkcia pokladníka strany. O financie sa má starať šéf kancelárie a rozpočtový výbor. Zároveň dodala, že chce zmenu na poste šéfa kancelárie SDKÚ-DS.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Za urážku nezamestnaných hrozí primátorovi pokuta
<< predchádzajúci článok
Starosta obce Zubák zahynul v jame počas výkopových prác

Kandidatúry na predsedu SDKÚ sa nevzdám, tvrdí Žitňanská - diskusné fórum čitateľov

Kandidatúry sa Žitňanská nevzdá19.4. 3:33:57