24. júna 2012

Kanoista Rusnák vybojoval Slovensku na ME bronz

Slovenskí reprezentanti si v záverečnom bloku finále na XIV. majstrovstvách Európy v rýchlostnej kanoistike v chorvátskom Záhrebe vylepšili medailovú bilanciu o jeden bronz. Zaslúžil sa o ...

matej rusnak ZÁHREB 24. júna (WEBNOVINY) - Slovenskí reprezentanti si v záverečnom bloku finále na XIV. majstrovstvách Európy v rýchlostnej kanoistike v chorvátskom Záhrebe vylepšili medailovú bilanciu o jeden bronz.

Zaslúžil sa o to 24-ročný Matej Rusnák, ktorý v C1 na 5000 m dopádloval do cieľa na bronzovej pozícii a vybojoval si svoju prvú „veľkú“ medailu v kariére.

Už vlani na majstrovstvách sveta v maďarskom Szegede siahal tento rodák z Piešťan na pódium pre medailistov, ale bolo z toho iba nepopulárne štvrté miesto.

Tentoraz dotiahol svoje snaženie až k vzácnemu kovu. V K1 žien na tej istej trati obsadila Dana Ivanovová desiate miesto, medzi kajakármi skončil Juraj Danko ôsmy.