11. mája 2009

Kapitán Chára predviedol, čo znamená obetovať sa

Slovenský hokejový obranca Boston Bruins Zdeno Chára utrpel v nedeľňajšom 5. zápase semifinále Východnej konferencie NHL s Carolina Hurricanes (4:0) bolestivé zranenie ľavého členka po "sekere" Jussiho ...+VIDEO

BOSTON 11. mája (WEBNOVINY) - Slovenský hokejový obranca Boston Bruins Zdeno Chára utrpel v nedeľňajšom 5. zápase semifinále Východnej konferencie NHL s Carolina Hurricanes (4:0) bolestivé zranenie ľavého členka po "sekere" Jussiho Jokinena. Kapitán "medveďov" skončil po zákroku v závere druhej tretiny v bolestiach na ľade, no po dvadsiatich minútach ošetrenia sa vrátil v tretej tretine opäť obetavo do zápasu. "Bol to zbabelý faul, všetci to vieme," zhodnotil Jokinenovu sekeru tréner Bostonu Claude Julien.

Keď Chára po incidente odchádzal z ľadu, davy v dovtedy hlučnej Banknorth Garden stíchli. "Srdce mi prestalo biť, keď zostal ležať na ľade. Viem, že nedokáže simulovať," komentoval svoje pocity v inkriminovanom momente brankár Bostonu Tim Thomas a dodal: "Nezostal by ležať ani vtedy, keby ho pichli hokejkou." Keď Cháru 28 sekúnd pred koncom 2. tretiny odvádzali do šatne, nevyzeral, že by sa vrátil. No krátko po úvodnom vhadzovaní na začiatku tretej tretiny sa opäť objavil na lavičke domácich a tribúny skandovali: "Cha-ra!". Keď skočil prvý raz na ľad, všetci diváci vo vytržení vstali. "Lekári odviedli dobrú prácu a mohol som sa vrátiť na tretiu tretinu. Mali sme 15 až 20 minút, aby sa zranenie zlepšilo," zhodnotil situáciu Zdeno Chára. Tridsaťdvaročný trenčiansky rodák strávil v nedeľu na ľade 24:34 min, pripísal si 2 asistencie a 3 plusové body, navyše dominoval v zápase s 5 hitmi. "Všetci sa musíme obetovať, nie je to nič nezvyčajné. Za stavu 1:3 v sérii a navyše pred vlastnými priaznivcami to bola naša jediná šanca. V ďalšom zápase sa v nej ocitneme znova."
Horšie dopadol Chárov spoluhráč z obrany Aaron Ward, ktorý po brutálnom údere do tváre od Scotta Walkera skončil so zlomenou očnicovou kosťou. Walker dostal trest v hre a bude "hurikánom" v 6. zápase automaticky chýbať.

Kovaľčuk: ”Obhájiť titul je vždy ťažšie”