Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

04. novembra 2010

Kauzu bývalej účtovníčky Reháka odročiliNeprítomnosť svedkyne je dôvodom ďalšieho odročenia kauzy sprenevery, v ktorej je obžalovaná Andrea K., bývalá účtovníčka firmy ...Zdieľať
ladislav rehak Ladislav Rehák (vpravo)

Foto: SITA/Tomáš Benedikovič BRATISLAVA 4. novembra (WEBNOVINY) – Neprítomnosť svedkyne je dôvodom ďalšieho odročenia kauzy sprenevery, v ktorej je obžalovaná Andrea K., bývalá účtovníčka firmy podnikateľa Ladislava R. Obhajca poškodenej strany aj prokurátor dnes zopakovali, že trvajú na vypočutí svedkov v jeden deň, aby sa vzájomne nemohli dozvedieť o tom, čo vypovedali. Neprítomnej svedkyni sa polícia neúspešne pokúsila doručiť predvolanie na súd, kde mala vypovedať ako prvá v poradí. Pojednávanie odročili na 11. januára, súd požiada o predvedenie svedkyne políciou.

Andrea K. čelí obžalobe zo sprenevery v kauze, ktorú pojednáva Okresný súd Bratislava 2. Podľa prokuratúry v rokoch 2005 a 2006 ako vtedajšia účtovníčka postupne vybrala z firemných účtov takmer 168 tisíc eur a peniaze nezaúčtovala, niektoré viedla ako fiktívnu pohľadávku firmy.

V jednom prípade údajne uhradila fiktívnu faktúru, v inom zas faktúru, ktorá už bola zaplatená v minulosti. Andrea K. obvinenia odmieta. „Žiadne peniaze som nespreneverila, všetky mne predložené doklady som riadne zaúčtovala," povedala vo výpovedi na minulom pojednávaní a dodala, že „k nezaúčtovaným prostriedkom sa neviem vyjadriť.“ Tvrdila, že bola pod nátlakom donútená podpísať notársku zápisnicu ako potvrdenie, že spôsobila firme škodu päť miliónov korún a zaväzuje sa ich zaplatiť. Doteraz ju chráni polícia, na súd chodí s kukláčmi a zamaskovaná okuliarmi, šatkou a klobúkom.

Andrea K. prvýkrát verejne prehovorila 11. februára na súde v prípade, v ktorom čelili obžalobe podnikateľov syn Martin R. spolu s Róbertom J. a Rolandom Z. - medzičasom ich súd oslobodil. V tejto kauze bola obžaloba postavená tak, že účtovníčku pod hrozbou fyzického a psychického násilia donútili, aby podpísala už spomínanú notársku zápisnicu o sprenevere 165,9 tisíca eur z firemného účtu. V prípade pôvodne figuroval aj Ladislav R. a jeho druhý syn, ale ich stíhanie polícia zastavila. Prípad je uzavretý.

Prokuratúra už v apríli 2008 zastavila ďalšie trestné stíhanie podnikateľa Ladislava R., v ktorom figuroval aj s advokátom Ernestom V. V tomto prípade najprv polícia dvojicu obvinila, že vydierala dvoch bratov, ktorí pre podnikateľa skupovali pozemky na Záhorí.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zlodej vykradol hotel, žena dobodala svojho druha
<< predchádzajúci článok
Ceny ropy v stredu posilnili, ceny zlata klesli