24. októbra 2018

Kerberová zdolala v červenej skupine MS WTA Tour Osakaovú

Angelique Kerberová, archívna snímka.

Angelique Kerberová, archívna snímka. Foto: TASR/AP
Singapur 24. októbra (TASR) - V stredajšom súboji červenej skupiny na MS WTA Tour v Singapure zvíťazila nemecká tenistka Angelique Kerberová nad japonskou súperkou Naomi Osakaovou po trojsetovej bitke 6:4, 5:7 a 6:4. V druhom zápase skupiny proti sebe nastúpili Američanka Sloane Stephensová s Holanďankou Kiki Bertensovou.

Duel prvej s treťou nasadenou tenistkou bol od úvodu vyrovnaný. Na začiatku prvého setu obe hráčky stratili servis, Kerberová brejkla Osakaovú aj v treťom geme. Tento bod bol napokon rozhodujúci, Nemka vyhrala prvý set 6:4. V druhom opäť obe tenistky stratili svoje podania a to dvakrát po sebe. Rozhodujúci brejk urobila Osakaová za stavu 6:5 a napokon triumfovala 7:5. V treťom sete za stavu 3:3 stratila podanie Japonka a Kerberová následne udržala svoj servis. Dobre rozohraný zápas napokon dotiahla do víťazného konca.