23. februára 2011

KHL: Obšut rozhodol o víťazstve Atlantu Mytišči

V stredu sa prvými zápasmi štvrťfinále Západnej konferencie začalo play-off Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL), trikrát sa predlžovalo. Slovenskí zástupcovia sa nestratili, v štyroch ...

bez nazvu Foto: www.khl.ru MOSKVA 23. februára (WEBNOVINY) - V stredu sa prvými zápasmi štvrťfinále Západnej konferencie začalo play-off Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL), trikrát sa predlžovalo. Slovenskí zástupcovia sa nestratili, v štyroch zápasoch zaznamenali dovedna 12 bodov.

Lokomotiv Jaroslavľ potvrdil triumf na západe v základnej časti a na vlastnom ľade zdolal Dinamo Minsk 7:4. Na strane bieloruského tímu si obranca Peter Podhradský pripísal dva body (1+1) a útočník Jozef Stümpel dokonca tri - v jeho prípade všetky za asistencie. V drese víťazného mužstva bol pri dvoch góloch Pavol Demitra, ktorý mal prsty v presnom zásahu Galimova krátko pred koncom prvej tretiny a potom v záverečnom góle Vašíčka v 59. min.

Nezaváhal ani SKA Petrohrad, ktorý sa však natrápil na víťazstvo 4:3 po predĺžení nad moskovským Spartakom. V drese hostí sa dvakrát presadil Branko Radivojevič. Tridsaťročný piešťanský rodák najprv v 25. min vyrovnal na 1:1 a potom tri sekundy pred koncom riadnej hracej doby poslal svojím druhým presným zásahom stretnutie do predĺženia. Pri tomto góle mu asistoval krajan Ivan Baranka.

Darilo sa aj Jaroslavovi Obšutovi v drese Atlantu Mytišči. Tridsaťštyriročný Prešovčan bol na začiatku druhej časti hry pri góle Bulisa na 2:1 proti Severstaľu Čerepovec a potom v 74. min rozhodol o víťazstve domácich 3:2 po predĺžení. V ďalšom dueli si Dinamo Riga odviezlo triumf 2:1 po predĺžení z ľadu OHK Dinamo Moskva.

Výsledky stredajších prvých stretnutí štvrťfinále play-off Západnej konferencie Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) - hrá sa na 4 víťazstvá:

Lokomotiv Jaroslavľ - Dinamo Minsk 7:4 (3:1, 2:3, 2:0) - stav série: 1:0
Pavol Demitra 0+2 - Peter Podhradský 1+1, Jozef Stümpel 0+3

SKA Petrohrad - Spartak Moskva 4:3 po predĺžení (1:0, 1:1, 1:2 - 1:0) - stav série: 1:0
Branko Radivojevič 2+0, Ivan Baranka (obaja Spartak) 0+1

OHK Dinamo Moskva - Dinamo Riga 1:2 po predĺžení (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1) - stav série: 0:1

Atlant Mytišči - Severstaľ Čerepovec 3:2 po predĺžení (1:1, 1:0, 0:1 - 1:0) - stav série: 1:0