Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

01. júla 2019

Kino na kolesách Bažant Kinematograf vyrazilo na cestu Slovenskom po 17. razIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR/Radovan Stoklasa
 
Bratislava 1. júla  - Aj tento rok sa môžu diváci na celom Slovensku tešiť na zážitok z projekcií letného kina pod hviezdami, ktoré príde na kolesách opäť priamo k nim. Od pondelka sa po 17. raz vydali legendárne filmové autobusy Bažant Kinematograf na cestu po Slovensku s kolekciou piatich celovečerných slovenských a českých filmov. "Navštívia spolu 30 miest. Bažant Kinematograf bude počas piatich týždňov (7. júla - 12. augusta) premietať aj na Magio pláži v Bratislave," TASR o tom informovala koordinátorka projektu Ľubica Orechovská.


Kino na kolesách za doterajších 16 rokov premietlo vyše 80 celovečerných a viac ako 50 krátkych filmov slovenských a českých tvorcov. Jeho projekcie navštívilo doteraz vyše 710.000 divákov v 60 rôznych mestách. Program 17. letnej filmovej sezóny prináša ďalších päť slovenských a českých filmov, ktoré sa predstavia divákom vo všetkých kútoch Slovenska.

Sezónu otvorí úspešný český film Teroristka s Ivou Janžurovou v úlohe rozhnevanej učiteľky na dôchodku. Ide o film s vážnou a aktuálnou témou v komediálnom spracovaní Radka Bajgara, ktorého filmový debut Teória tigra mali diváci pojazdného kina možnosť vidieť pred dvoma rokmi. V komediálnom duchu, tentoraz na tému mužsko-ženských a kamarátskych vzťahov, sa nesie aj druhý film Ženy v behu. Českému diváckemu hitu Martina Horského kraľuje česká herečka Zlata Adamovská. O rozmanitosť žánrov sa v tohtoročnom putovnom programe postarajú česko-slovenský triler Karla Janáka o moderných technológiách Dôverný nepriateľ s Gabrielou Marcinkovou a Vojtěchom Dykom v hlavných úlohách, ako aj romantický, ironický a baladický príbeh Hastrman, debut Ondřeja Havelku, ktorý bol ocenený štyrmi soškami Českého leva vrátane ceny za najlepší mužský herecký výkon v hlavnej úlohe pre Karla Dobrého alias baróna de Caus. Filmovú päticu uzatvára kultový dobrodružný cestopis Dana Přibáňa Trabantom tam a zase späť.

Informácie o filmoch vo výbere putovnej prehliadky, podrobný rozpis premietaní v 30 slovenských mestách a program nájdu záujemcovia na www.kinematograf.sk.
 

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
RTVS: Detailný projekt Trojky by mal byť predstavený v októbri
<< predchádzajúci článok
Dovolenkárov najčastejšie trápia hnačka a úpal

Kino na kolesách Bažant Kinematograf vyrazilo na cestu Slovenskom po 17. raz - diskusné fórum čitateľov