Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

13. júla 2019

Kopanice v kroji predstavili v rodisku M. R. Štefánika kultúru regiónuNa snímke zľava krojovanka v pracovnom kroji z Košarísk a krojovanka v sviatočnom myjavskom kroji počas ukážky krojov na podujatí s názvom Kopanice v kroji na Košariskách v okrese Myjava 13. júla 2019.Zdieľať
Na snímke zľava krojovanka v pracovnom kroji z Košarísk a krojovanka v sviatočnom myjavskom kroji počas ukážky krojov na podujatí s názvom Kopanice v kroji na Košariskách v okrese Myjava 13. júla 2019. Foto: FOTO TASR - Róbert Fritz
Košariská 13. júla (TASR) – Kroje z okolia Myjavy a Brezovej pod Bradlom predstavil v sobotu premiérový ročník podujatia Kopanice v kroji. TASR o tom informovala organizátorka podujatia Kristína Talábová.


V programe čakali návštevníkov praktické prednášky o rozdieloch medzi krojmi zo spomínaných dvoch častí kopaníc, o správnom ustrojení sa a starostlivosti o kroj. "V sále obecného úradu si mohli návštevníci pozrieť výstavu mnohých raritných krojových súčastí. Špeciálnym bodom programu bolo odhalenie repliky vyšívanej košele Milana Rastislava Štefánika," uviedla za organizátorov Kamila Sládková.

V športovom areáli boli pre malých aj veľkých pripravené stanovištia so zábavno-náučnými aktivitami o folklóre a dejinách nielen z Kopaníc, tvorivé dielne, vedomostný kvíz či pohybové aktivity. Takisto bola organizovaná škola a ukážka viazania ručníkov a čepcov.

V Múzeu M. R. Štefánika sa uskutočnili scénické prehliadky s postavami z jeho života. Špeciálnou sekciou bol fotokútik s malou požičovňou kompletných krojov.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Nedeľným maximom bude 26 stupňov, očakávame aj prehánky
<< predchádzajúci článok
V Kvačianskej doline spadol turista, utrpel poranenie hlavy

Kopanice v kroji predstavili v rodisku M. R. Štefánika kultúru regiónu - diskusné fórum čitateľov