Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova    Regióny

23. marca 2011

Košičanov čakajú počas majstrovstiev dopravné obmedzeniaKošičania sa počas hokejových majstrovstiev musia pripraviť na dopravné obmedzenia. V čase zápasov budú uzavreté ulice Moldavská (od Dunajskej ...Zdieľať
gooly Maskot MS 2011 vlk Goooly.Foto: SITA/Ivan FleischerBRATISLAVA/KOŠICE 23. marca (WEBNOVINY) - Košičania sa počas hokejových majstrovstiev musia pripraviť na dopravné obmedzenia. V čase zápasov budú uzavreté ulice Moldavská (od Dunajskej po Kuzmányho), Toryská (od Idanskej ), Žižkova (od križovatky so Štúrovou po križovatku s Jánošíkovou) a Žriedlova (od Štúrovej). Uzavreté budú približne dve hodiny pred zápasom a po zápase, resp. do rozchodu fanúšikov. Zabezpečené sú obchádzkové trasy. Do uzavretých priestorov sa dostanú len vozidlá mestskej hromadnej dopravy, špeciálne označené vozidlá či autá so zvláštnym povolením, informovala košická policajná hovorkyňa Jana Mésarová.


Polícia upozorňuje vodičov, aby dbali na zvýšenú opatrnosť, rešpektovali prenosné i trvalé dopravné značenie, ako aj pokyny policajtov. Šoférom policajti radia, aby využívali na prejazd vonkajší okruh mesta, sledovali tabuľový navigačný systém s navádzaním na označené odstavné plochy, ktoré budú pre osobné autá na parkoviskách pri obchodných centrách Optima, Cassovia, Hornbach, Baumax a Kaufland. Pre autobusy budú odstavné plochy na Popradskej ulici Pri Kauflande, na Festivalovom námestí pri spoločenskom centre Amfiteáter, na Južnej triede pri Obchodnej akadémii a na Masarykovej ulici pred spoločenským centrom Jumbo. Parkovacie plochy sú na miestach, odkiaľ sa fanúšikovia ľahko dostanú k zimnému štadiónu STEEL ARÉNA a zariadeniu FUN VILLAGE.


Začali opravovať komunikácie pred hokejovými majstrovstvami

V metropole východu sa dnes začali opravy 21 úsekov vozoviek a 16 úsekov chodníkov. Opravujú úseky, ktoré sa nachádzajú v častiach mesta medzi plánovanými záchytnými parkoviskami a vstupnými bodmi do Košíc počas Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji, centrom a Steel Arénou. Ako dnes informoval hovorca košického magistrátu Jozef Marko, práce potrvajú do 24. apríla a vyžiadajú si náklady vo výške presahujúcej 700 000 eur.

Celkovo opravia takmer 16 000 metrov štvorcových vozoviek a 4 400 metrov štvorcových chodníkov. Opravy košických komunikácií si vyžiadajú v opravovaných úsekoch nevyhnutné dopravné obmedzenia. Pôjde predovšetkým o zníženie rýchlosti a zúženie vozoviek do jedného jazdného pruhu. Magistrát preto prosí vodičov motorových vozidiel o trpezlivosť a ohľaduplnosť.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Podľa afganských učiteľov je naše školstvo neporovnateľné
<< predchádzajúci článok
NR SR: Reagovať bude možné len na nepravdivé tvrdenia médií