Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova    Regióny

23. marca 2011

V Košiciach protestovalo málo ľudí, petíciu však podpisovaliFoto: SITA/Viktor ZamborskýKOŠICE 23. marca (WEBNOVINY) – Do červeno-bieleho protestu na podporu petície Chceme zdravotníctvo pre občana sa dnes na košickej Hlavnej ulici zapojilo niekoľko desiatok ľudí. "Očakávali sme, že nás ...Zdieľať
slovenski zdravotnici dnes protestoval Foto: SITA/Viktor ZamborskýKOŠICE 23. marca (WEBNOVINY) – Do červeno-bieleho protestu na podporu petície Chceme zdravotníctvo pre občana sa dnes na košickej Hlavnej ulici zapojilo niekoľko desiatok ľudí. "Očakávali sme, že nás príde podporiť oveľa viac ľudí. No zrejme sú ešte v práci, iní majú možno obavu vyjadriť svoj názor protestom,“ povedal prezident Slovenskej lekárskej únie špecialistov (SLÚŠ) Andrej Janco. SLÚŠ je spoluorganizátorom protestu. Janco uviedol, že iba dnes v Košiciach a okolí sa pod petíciu podpísalo okolo 800 ľudí, pričom od vyhlásenia petície pred pár dňami získali už vyše osemtisíc podpisov.


„Na budúci týždeň už budeme mať zosumarizované hárky z celého Slovenska a to číslo bude podstatne vyššie. Našou snahou je, aby sme pod petíciu vyzbierali potrebný počet podpisov, aby sa požiadavkami nastolenými v petícii zaoberala vláda,“ povedal Janco. Doložil, že na budúci týždeň sa má uskutočniť stretnutie s poslancami Národnej rady SR, členmi výboru pre zdravotníctvo.

V sobotu sa o tretej popoludní vo veľkej zasadačke košického magistrátu má uskutočniť stretnutie verejnosti s politikmi a zdravotníkmi na tému Zdravotníctvo pre občana. Organizátori naň pozvali premiérku Ivetu Radičovú, ministra financií Ivana Mikloša, ministra zdravotníctva Ivana Uhliarika aj bývalého ministra, dnes poslanca Národnej rady SR Richarda Rašiho. Ako informoval Janco, zatiaľ ani jeden nepotvrdil svoju účasť.Ako uviedol člen petičného výboru Richard Vikartovský, občania môžu podpisom vyjadriť svoje "nie" snahám o privatizáciu Všeobecnej zdravotnej poisťovne, privatizáciu nemocníc, ďalšie spoplatnenie zdravotníctva, legalizáciu zisku zdravotných poisťovní z verejných peňazí, ďalšiu devastáciu zdravotníctva v záujme zisku a neprípustnú centralizáciu údajov o zdravotnom stave všetkých osôb. Janco zdôraznil, že im nejde o platy lekárov a ostatných zdravotníkov, ako sa to snaží niekto verejnosti podsúvať, ale žiadajú, aby štát v prvom rade uhradil svoje dlhy voči VšZP a zvýšil poplatky za svojich poistencov na úroveň minimálne päť percent.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Portugalský parlament zamietol úsporný balík
<< predchádzajúci článok
NITRA: Tiesňová linka 150 je opäť funkčná