14. septembra 2013

Košice vyhrali nad Dunajskou Stredou 4:1

Na snímke uprostred hráč Košíc Oumar Diaby pred brankárom Dunajskej Stredy Tomášom Belicom (vľavo) v 9. kole futbalovej Corgoň ligy medzi MFK Košice - FK DAC Dunajská Streda v Košiciach 14. septembra 2013. Foto: TASR/František Iván
Košice 13. septembra (TASR) - Košičania začali súboj veľmi aktívne a už v úvodnej štvrťhodine mali štyri dobré šance na skórovanie. Už v 4. minúte sa Viazanko ocitol sám zoči-voči brankárovi hostí, ale tak dlho otáľal so streľbou až mu Belic šancu zlikvidoval. V 7. minúte potom hlavičku Hovančíka zblízka zneškodnil brankár hostí a v 10. minúte Dudovu slabú strelu z hranice 16-tky Belic kryl.

V 15. minúte znovu Hovančík po rohu hlavičkoval pod brvno, ale brankár hostí loptu chytil. Domáci neustávali v tlaku a naďalej ohrozovali bránku súpera. V 22. minúte vystrelil z dobrej pozície Duda, ale loptu brankár hostí vyrazil. Hostia sa dostali na dostrel po prvý raz až v 30. minúte, keď zahrávali spoza 16-tky priamy voľný kop, ale Gašparík mieril vysoko nad. V závere prvého polčasu strelu Bukatu zblokovali obrancovia hostí, ale v poslednej minúte sa podarilo Dudovi prepasírovať loptu popri žrdi do bránky hostí.

V úvode druhého polčasu najprv hostia pohrozili strelou Szarku, ale potom prišla v 47. minúte učebnicová akcia rýchleho protiútoku domáceho tímu, na konci ktorej bol voľný Duda. Ten lobom prekonal vybiehajúceho Belicu, ale lopta sa od brvna odrazila k Pačindovi a až ten zvýšil na 2:0. Autor tohto košického druhého gólu bol aj pri treťom zásahu, keď odrazenú loptu po strele Diabyho opäť do okrytej časti bránky zvýšil na 3:0.

V 56. minúte pre zmenu založili bleskovú akciu hostia, Mesanovič obohral vyhiehajúceho brankára Tofiloskiho, loptu z bránkovej čiary odvrátil Hovančík. V 63. minúte Sekulič vysunul do brejku Diabyho, ten prihral nabiehajúcemu Pačindovi a strelecky disponovaný kanonier Košíc zaznamenal štvrtý gól. Hostia sa dočkali čestného úspechu, keď 73. minúte po rohovom kope zasunul zblízka Peter Majerník.

Jaroslav Galko, tréner Košíc: "Bolo to naše zaslúžené víťazstvo. Už v úvode sme ukázali pri vyložených šanciach, prečo sme doteraz nevyhrávali. Až jediný gól pred odchodom do šatne to zmenil. Zabezpečil nám kľud v mužstve a som rád, že sme sa potom v druhom polčase strelecky presadili."

Mikuláš Radványi, tréner DAC-u: "Zápas sme prehrali v rozpätí štyroch minút, keď v úvode druhého polčasu sme prehrávali 0:2. Domáci hrali uvoľnene, naša defenzíva bolo veľmi zlá, hráči nemali po aférach v našej kabíne triezve hlavy."