10. septembra 2007

Kučová by sa mala stať juniorskou svetovou dvojkou

Slovenská tenistka Kristína Kučová by sa podľa spravodajstva WTA Team mala zásluhou svojho triumfu vo dvojhre dievčat na US Open v New Yorku vyšvihnúť z 22. miesta až na 2. priečku v ...

BRATISLAVA 10. septembra (WEBNOVINY) - Slovenská tenistka Kristína Kučová by sa podľa spravodajstva WTA Team mala zásluhou svojho triumfu vo dvojhre dievčat na US Open v New Yorku vyšvihnúť z 22. miesta až na 2. priečku v kombinovanom svetovom rebríčku junioriek vedenom Medzinárodnou tenisovou federáciou (ITF). Dosiaľ najvyššie bola v máji 2006 - na 13. pozícii.
Sedemnásťročná Bratislavčanka v nedeľňajšom finále mládežníckej súťaže na záverečnom štvrtom grandslamovom turnaji roka ako nenasadená zdolala 6:3, 1:6, 7:6 (4) dvojku "pavúka" Poľku Urszulu Radwanskú, ktorej rovnaký zdroj v predstihu prisudzuje post koncoročnej majsterky sveta. O osem rokov mladšia sestra ďalšej tenistky Zuzany Kučovej vyhrala v máji turnaj ITF žien o 10 000 USD v Michalovciach a v seniorskom počítačovom poradí figuruje na 613. pozícii.
Členku Národného tenisového centra a zároveň TK Slovan Slovenská sporiteľňa Bratislava dekorovali spolu s víťazom dvojhry chlapcov Litovčanom Ricardasom Berankisom pred finále dvojhry mužov na hlavnom dvorci Arthur Ashe Stadium s kapacitou 23 000 divákov. O tomto zážitku pre internetovú stránku ITF povedala: "Bola som azda nervóznejšia ako pred samotným finále proti Radwanskej. Ešte stále tomu nemôžem uveriť. Je to nádherný a úžasný pocit. Neviem sa zmôcť na slovo. Bol to môj sen. Som taká šťastná, že som sa tam dostala. Stála som tam a videla som sa na veľkoplošnej obrazovke. Naozaj to bolo veľmi, veľmi pekné." Pred rozhodujúcim zápasom Federer - Djokovič sa priznala, že bude držať palce srbskému outsiderovi: "Marián Vajda, jeho slovenský tréner, mi dal vstupenku."