10. septembra 2007

V Monze víťazom Damien Faulkner, Rosina nedokončil

Víťazom sprievodného podujatia pretekov F1, Porsche Mobil 1 Supercup-u 2007, sa na náročnom okruhu v Mozne stal tímový kolega Štefana Rosinu Damien Faulkner z Lechner Racing Team, ktorý vyhral i ...

BRATISLAVA 10. septembra (WEBNOVINY) - Víťazom sprievodného podujatia pretekov F1, Porsche Mobil 1 Supercup-u 2007, sa na náročnom okruhu v Mozne stal tímový kolega Štefana Rosinu Damien Faulkner z Lechner Racing Team, ktorý vyhral i sobotňajšiu kvalifikáciu. Na druhej priečke sa umiestnil priebežný líder seriálu Richard Westbrook, tretí bol Uwe Alzen z SPS automotive performance. Celkovým lídrom teda ostal Westbrook, strata Faulknera sa však znížila na rozdiel desiatich bodov.
Slovenský reprezentant Matador Motorsportu Štefan Rosina bol po sobotnej kvalifikácii s umiestnením tesne za prvou desiatkou (12. pozícia) spokojný, no preteky nakoniec nedokončil (predčasne skončil v ôsmom kole). V komplikovanom štarte v strede poľa sa dostal postupne do niekoľkých kolízií, ktoré ho neskôr stáli lepšie umiestnenie. Šesť kôl pred koncom pri predbiehacom manévri ho anglický jazdec v zákrute doslova zatvoril. "Aj takéto preteky musím vedieť prekonať, nie je jednoduché jazdiť v tlačenici a už si aj ostatní jazdci dávajú na mňa väčší pozor. Spokojný som hlavne s časmi, dokázal som na tomto mimoriadne rýchlom okruhu, na ktorom som jazdil po prvý raz, udržať krok aj s tými najlepšími a takúto smolu mali už všetci," povedal po pretekoch Rosina. Posledné preteky tohtoročného seriálu Porsche Supercup sa uskutočnia 16. septembra v Spa-Franchorchamps.