Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

07. novembra 2019

Kurz eura klesol na 1,1052 USD/EURSpoločná európska mena vo štvrtok prišla o svoje dočasné zisky. Podvečer sa euro predávalo po 1,1052 USD, pričom ešte ráno sa jeho kurz pohyboval o niečo vyššie.Zdieľať
Foto: TASR/AP
Frankfurt nad Mohanom 7. novembra (TASR) - Spoločná európska mena vo štvrtok prišla o svoje dočasné zisky. Podvečer sa euro predávalo po 1,1052 USD, pričom ešte ráno sa jeho kurz pohyboval o niečo vyššie.


Európska centrálna banka (ECB) stanovila vo štvrtok referenčný kurz na 1,1077 (v stredu: 1,1090) USD/EUR. To znamená, že dolár stál 0,9028 (0,9017) eura.

USA a Čína podľa vyhlásení Pekingu dosiahli pokroky v rokovaniach týkajúceho sa redukcie ciel, ktoré vzájomne prijali v rámci obchodného sporu trvajúceho 16 mesiacov. Vládni predstavitelia sa podľa čínskych médií, ktoré sa odvolávali na hovorcu ministerstva obchodu Kao Fenga, dohodli na tom, že v prípade pokroku v obchodných rokovaniach budú postupne odstraňovať clá. Zníženie ciel je podľa čínskej strany dôležitou podmienkou dohody.

Obchodná vojna medzi dvomi najväčšími ekonomikami má negatívny vplyv na globálny rast, čo podporilo dopyt po bezpečných investíciách. Euro len dočasne profitovalo z uvoľnenia v spore a nárastu dôvery a popoludní prišlo o svoje zisky a dostalo sa do mínusu. Naopak, čínsky jüan si svoje zisky podržal.

Britská libra oslabila voči všetkým dôležitým menám. Britskú centrálnu banku (BoE) totiž čoraz viac znepokojujú riziká ohrozujúce ekonomiku a brexit. "Ak sa svetová ekonomika nestabilizuje, alebo ak sa brexitová neistota prehĺbi, menová politika bude musieť podporiť očakávané oživenie," uvádza sa vo vyhlásení výboru pre menovú politiku BoE. BoE ponechala hlavnú sadzbu na úrovni 0,75 %. Prvýkrát od roku 2016 však dvaja členovia výboru pre menovú politiku hlasovali za zníženie sadzieb.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Matovič: Odchod Glváča je veľký dôvod na oslavu, zápas sa však nekončí
<< predchádzajúci článok
Na Salóne umeleckej fotografie v Prešove prezentuje tvorbu 40 autorov

Kurz eura klesol na 1,1052 USD/EUR - diskusné fórum čitateľov