Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

13. septembra 2018

Kyber útoky stáli nemeckých výrobcov 43 miliárd eurAž dve tretiny nemeckých výrobcov zaznamenali kyber útoky, ktoré stáli výrobný sektor v najväčšej európskej ekonomike okolo 43 miliárd eur, vyplýva zo správy zväzu ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
Berlín 13. septembra (TASR) - Až dve tretiny nemeckých výrobcov zaznamenali kyber útoky, ktoré stáli výrobný sektor v najväčšej európskej ekonomike okolo 43 miliárd eur, vyplýva zo správy zväzu Bitkom.


Bitkom uskutočnil prieskum medzi 503 top manažérmi a šéfmi bezpečnosti naprieč nemeckým výrobným sektorom. Zistil, že najzraniteľnejšími voči takýmto útokom sú malé a stredné firmy, ktoré sú chrbticou ekonomiky.

"Nemecký priemysel so svojimi lídrami na svetovom trhu je mimoriadne zaujímavý pre zločincov," uviedol šéf Bitkom Achim Berg a vyzval firmy, aby brali kyber bezpečnosť vážnejšie a primerane do nej investovali.

Nemeckí bezpečnostní analytici už dlho varujú pred rizikom, ktoré predstavujú zahraničné dobre financované tajné služby využívajúce kyber útoky, aby sa dostali k moderným technológiám, ktoré pomohli Nemecku k tomu, že sa stalo svetovým lídrom v oblasti exportu.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Trump odmieta počet obetí vlaňajšieho hurikánu v Portoriku
<< predchádzajúci článok
Europarlament odmietol dvojakú kvalitu výrobkov

Kyber útoky stáli nemeckých výrobcov 43 miliárd eur - diskusné fórum čitateľov