Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

22. septembra 2023

Kyjev odkladá vytvorenie registra oligarchov do konca vojnyUkrajina sa rozhodla odložiť vytvorenie registra oligarchov do konca vojny s Ruskom. Ako referuje web Ukrajinská pravda, spomenutý register má byť podľa najnovšej vyhlášky z 19. septembra spustený a zostavený tri ...Zdieľať
russia_ukraine_war_17971 676x451 22.9.2023 (SITA.sk) - Ukrajina sa rozhodla odložiť vytvorenie registra oligarchov do konca vojny s Ruskom. Ako referuje web Ukrajinská pravda, spomenutý register má byť podľa najnovšej vyhlášky z 19. septembra spustený a zostavený tri mesiace po ukončení, resp. zrušení stanného práva.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj podpísal 30. júna minulého roka dekrét o zriadení registra oligarchov. Zákon zavádza právnu definíciu oligarchu a vyžaduje, aby úradníci deklarovali kontakty s oligarchami.

Zakazuje tiež oligarchom financovať politické strany, politické reklamy či demonštrácie a vylučuje ich z privatizácie štátneho majetku.


Aby bol človek uznaný za oligarchu, musí spĺňať aspoň tri zo štyroch kritérií: priama účasť na politických aktivitách, značný vplyv na médiá, plynúce výhody z monopolov uznaných protimonopolnými úradmi a vlastníctvo majetku presahujúceho 2,2 miliardy hrivien, s výnimkou mediálneho majetku.


Zdroj: SITA.sk - Kyjev odkladá vytvorenie registra oligarchov do konca vojny © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Došlo k mimoriadne závažnej manipulácii volebnej kampane, vyhlásil Matovič (video)
<< predchádzajúci článok
Ruský útok zasiahol obytné budovy v Chersone, o život prišiel jeden civilista