Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

05. apríla 2021

Kyjev pre nárast nakazených vstúpil do prísnejšieho lockdownu, zatvorili školy a obmedzili dopravuÚrady ukrajinského hlavného mesta Kyjev vyhlásili prísnejší lockdown v reakcii na najnovší rast počtu prípadovZdieľať
virus_outbreak_ukraine_weather_49280 e5ce587e7372499e95311c389a0172b3 676x450 5.4.2021 (Webnoviny.sk) - Úrady ukrajinského hlavného mesta Kyjev vyhlásili prísnejší lockdown v reakcii na najnovší rast počtu prípadov koronavírusu. Počas dvoch týždňov od pondelka budú v meste zatvorené všetky školy. Verejnú dopravu budú môcť využívať iba ľudia so špeciálnymi dokladmi.


Starosta Kyjeva Vitalij Kličko oznámil, že tieto doklady dostanú iba zdravotníci a záchranári, zamestnanci sociálnych služieb, dopravných a energetických firiem, policajti a zamestnanci maloobchodu. „Nemocnice sú takmer plné. Situácia je náročná," povedal Kličko.

V pondelok kyjevskí zdravotníci nahlásili 458 nových prípadov nákazy koronavírusom a 32 nových úmrtí. V rámci celej Ukrajiny za uplynulých 24 hodín zistili viac ako 10-tisíc nových infekcií.

Ukrajina začala vakcináciu proti koronavírusu v závere februára po tom, ako dostala 500-tisíc dávok očkovacej látky AstraZeneca. V marci do krajiny prišlo 215-tisíc dávok vakcíny BioNTech. Doteraz sa však zaočkovať dalo iba 291 822 obyvateľov krajiny v dôsledku všeobecne rozšíreného odmietania vakcinácie.


Zdroj: Webnoviny.sk - Kyjev pre nárast nakazených vstúpil do prísnejšieho lockdownu, zatvorili školy a obmedzili dopravu © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Nominácie do súťaže Vedec roka SR 2020 je stále možné posielať, urobiť a tak dá do polovice apríla
<< predchádzajúci článok
Po minuloročnom hromadnom prepúšťaní prijalo Embraco v Spišskej Novej Vsi štyristo zamestnancov

Kyjev pre nárast nakazených vstúpil do prísnejšieho lockdownu, zatvorili školy a obmedzili dopravu - diskusné fórum čitateľov