Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

03. júla 2014

Liptáci spustili mobilnú informačnú aplikáciu nielen pre cykloturistovOblastná organizácia cestovného ruchu (OOCR) Región Liptov uviedla dnes do prevádzky novú elektronickú aplikáciu pre užívateľov mobilných telefónov a ...Zdieľať
Ilustračné foto Foto: TASR/Michal Svítok
Liptovský Mikuláš 3. júla (TASR) – Oblastná organizácia cestovného ruchu (OOCR) Región Liptov uviedla dnes do prevádzky novú elektronickú aplikáciu pre užívateľov mobilných telefónov a internetu plnú prehľadných aktualizovaných máp a podrobných informácií o turistických atrakciách liptovského regiónu.


"Je to otvorený a stále živý projekt, ktorého veľkou výhodou je, že ho budeme môcť priebežne aktualizovať, aby turistickí návštevníci Liptova mali kedykoľvek a kdekoľvek priamo v teréne hneď poruke aktuálnu mapu a čo najviac potrebných informácií o danej lokalite a dostupných službách," uviedla pre TASR projektová manažérka OOCR Petra Šuhajdová.

Zároveň pripomenula, že liptovský región pretína približne 700 kilometrov značených turistických cyklotrás. "Prostredníctvom tejto aplikácie sa ich snažíme priblížiť so všetkým, čo patrí k poriadnemu cykloregiónu. Inšpiráciu sme hľadali v Alpách a najmä v Dolomitoch, kde takéto aplikácie fungujú v špičkovej podobe," vysvetlila Šuhajdová.

"Úlohou nášho rozsiahleho projektu premeny Liptova na rozvinutý cykloregión je prilákať čo najviac turistov. Cyklistika je v kurze a bolo by veľkou chybou, keby sme nevyužili obrovské danosti nášho regiónu a aj vďaka cykloturistike neprilákali k nám ešte viac turistických návštevníkov," dodala pre TASR riaditeľka OOCR Darina Bartková.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Čína a Južná Kórea chcú Kórejský polostrov bez jadrových zbraní
<< predchádzajúci článok
V supermarketoch našli medzi banánmi ukrytý kokaín

Liptáci spustili mobilnú informačnú aplikáciu nielen pre cykloturistov - diskusné fórum čitateľov