Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

21. marca 2021

Liptov má nového knižného sprievodcu, bude inšpiráciou pre pobyt v regióneLiptovský región má nového knižného turistického sprievodcu. S finančnou podporou ministerstva dopravy a výstavby pripravila Oblastná organizácia cestovného ruchu (OOCR) Region Liptov 240-stranovú publikáciu ...Zdieľať
gettyimages 1252274436 676x450 21.3.2021  - Liptovský región má nového knižného turistického sprievodcu. S finančnou podporou ministerstva dopravy a výstavby pripravila Oblastná organizácia cestovného ruchu (OOCR) Region Liptov 240-stranovú publikáciu s tipmi na výlety, víkendovú turistiku či dlhšie dovolenky. Informovala o tom manažérka liptovskej OOCR Katarína Šarafínová.


Sprievodca má byť inšpiráciou tým, ktorí preferujú pešiu turistiku a cykloturistiku v prírode, ako aj tým, ktorí obľubujú výlety k termálnej vode či prechádzky za kultúrno-historickými pamiatkami. Liptov má naozaj čo ponúknuť a svojou jedinečnosťou bez pochýb vyniká dokonca aj v porovnaní s inými európskymi regiónmi," povedal autor knižnej novinky Daniel Kollár.

Knižný turistický sprievodca je členený na tri oblasti nachádzajúce sa na území Liptova - Liptovský Mikuláš a stredný Liptov, Ružomberok a dolný Liptov, Liptovský Hrádok a horný Liptov. „Súčasťou knihy sú kapitoly o histórii, kultúre, tipy na tematické prechádzky aj praktické informácie, kde sa oplatí zájsť. Dovolenkári v ňom nájdu viac ako 500 fotografií, máp, obrazov a ilustrácií," doplnila riaditeľka OOCR Region Liptov Darina Bartková.


Zdroj: Webnoviny.sk - Liptov má nového knižného sprievodcu, bude inšpiráciou pre pobyt v regióne © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Google si pripomína prvú slovenskú rómsku spisovateľku, celý život zasvätila rozvoju komunity
<< predchádzajúci článok
Video: Moderátor TA3 Dolinský skolaboval v priamom prenose. Prestal komunikovať a prerušili vysielanie

Liptov má nového knižného sprievodcu, bude inšpiráciou pre pobyt v regióne - diskusné fórum čitateľov