Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

12. októbra 2017

LUBYOVÁ: Učiace sa Slovensko je nerealizovateľné, treba ho dopracovaťNa snímke ministerka školstva, vedy, výskumu a športu SR Martina LubyováZdieľať
Na snímke ministerka školstva, vedy, výskumu a športu SR Martina Lubyová Foto: TASR/Martin Baumann
Bratislava 12. októbra (TASR) - Národný program Učiace sa Slovensko v jeho súčasnej podobe sa nedá realizovať. Má sa dopracovať a potom sa bude riešiť aj politická podpora. Rokovať má o ňom parlamentný školský výbor a kľúčové komunity, ktorých sa týka. Počas dnešnej parlamentnej Hodiny otázok to povedala ministerka školstva Martina Lubyová (nom. SNS).


Odpovedala na otázku poslanca Ondreja Dostála z klubu SaS, ktorý jej pripomínal, ako exminister Peter Plavčan sľuboval najväčšiu reformu školstva za štvrťstoročie. Dostál sa Lubyovej pýtal, či má pre Učiace sa Slovensko politickú podporu SNS, ktorá ju do funkcie nominovala.

"Učiace sa Slovensko, tak ako je teraz odovzdané, nie je prakticky realizovateľné. Nemá časový plán, nemá rozpočet, nemá prioritizáciu, nemá akčné plány. Niečo, čo je nerealizovateľné, nemôže mať politickú podporu. Treba to urobiť do realizovateľnej formy a potom sa môžeme rozprávať o možnosti podpory," povedala v pléne Lubyová.

Dokument pôjde podľa jej slov do školského výboru. Lubyová by tiež chcela, aby prešiel aj diskusiou medzi kľúčovými komunitami, ktorých sa dokument týka. "Na základe týchto procesov bude treba dokument dopracovať do akčnejšieho implementovateľnejšieho programu," doplnila s tým, že by na dokumente mohla pracovať ešte expertná skupina. Verí, že Učiace sa Slovensko sa dostane o pár mesiacov do podoby, ktorá by sa dala realizovať.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Spojené štáty vystúpia k 31. decembru 2018 z UNESCO
<< predchádzajúci článok
N. PACEK: Éra lacných peňazí sa končí, úrokové sadzby budú rásť

LUBYOVÁ: Učiace sa Slovensko je nerealizovateľné, treba ho dopracovať - diskusné fórum čitateľov