Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

10. septembra 2019

M. Schwesigová odstúpila pre rakovinu z predsedníctva SPDManuela Schwesigová, archívna snímka.Zdieľať
Manuela Schwesigová, archívna snímka. Foto: TASR/AP Photo
Berlín 10. septembra (TASR) - Úradujúca líderka Sociálnodemokratickej strany Nemecka (SPD) Manuela Schwesigová odstúpila z predsedníctva strany, pretože jej diagnostikovali rakovinu prsníka. Oznámila to v utorok vo Schwerine.


Podľa vlastných slov chce zostať premiérkou Meklenburska-Predpomoranska a predsedníčkou pobočky strany v tejto spolkovej krajine.

"Dobrá správa je, že táto rakovina je liečiteľná. Avšak je na to nutná medicínska liečba," konštatovala 45-ročná Schwesigová podľa spravodajského serveru en24.news.

Schwesigová bola od roku 2009 podpredsedníčkou SPD na celoštátnej úrovni a od júnovej rezignácie predsedníčky Andrey Nahlesovej bola členkou dočasného trojčlenného straníckeho predsedníctva.

Nahlesová sa funkcie predsedníčky stredoľavicovej SPD, ktorá je súčasťou vládnucej koalície, vzdala po tom, ako sa ocitla pod silným tlakom spolustraníkov. SPD totiž tento rok zaznamenala svoj doteraz najhorší výsledok vo voľbách do Európskeho parlamentu - skončila na treťom mieste za vládnucimi kresťanskými demokratmi a Zelenými.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Odobrili návrh na rozšírenie oslobodenia od poplatkov za RTVS
<< predchádzajúci článok
ÚŠP: NAKA ZLYHÁVA PRI ÚVODNÝCH ŠTÁDIÁCH ODHAĽOVANIA KORUPCIE

M. Schwesigová odstúpila pre rakovinu z predsedníctva SPD - diskusné fórum čitateľov