Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

20. mája 2009

Maďarič chce spoločné sídlo STV a SRoVláda dnes podporila spoločné sídlo Slovenskej televízie (STV) a Slovenského rozhlasu (SRo) napriek nesúhlasu ministrov za ĽS-HZDS. Sídlo za 138 mil. eur má vyrásť do štyroch rokov pri novostavbe ...Zdieľať
BRATISLAVA 20. mája (WEBNOVINY) - Vláda dnes podporila spoločné sídlo Slovenskej televízie (STV) a Slovenského rozhlasu (SRo) napriek nesúhlasu ministrov za ĽS-HZDS. Sídlo za 138 mil. eur má vyrásť do štyroch rokov pri novostavbe Slovenského národného divadla (SND) v zóne Pribinova na pozemkoch patriacich štátu. Stavať ho budú tzv. PPP projektom, verejno-súkromným partnerstvom. Terajšia budova STV sa predá, obrátená pyramída Slovenského rozhlasu bude slúžiť pre koncerty a archívy oboch verejnoprávnych médií. Ďalšia verejnoprávna inštitúcia, tlačová agentúra TASR, má zostať aj po dokončení mediálneho komplexu v terajších prenajatých priestoroch.


Projekt si vyžiada zmenu zákonov o STV a SRo. Jeho iniciátor, minister kultúry Marek Maďarič, očakáva v parlamente dostatočnú podporu napriek pretrvávajúcemu odmietaniu koaličného Hnutia za demokratické Slovensko. "Postavím sa za pult a budem presviedčať poslancov, aby hlasovali... Ten projekt je tak dobrý, tak výhodný, že verím, že získam potrebný počet hlasov," povedal po rokovaní vlády. Zdôraznil, že spoločné sídlo STV a SRo nebude znamenať právne zlúčenie týchto médií pod jedno vedenie. Maďarič tiež vylúčil, že by budove STV v Mlynskej doline mohlo byť budúce "vládne mestečko" - sídlo ministerstiev. Budova sa predá a aj z toho bude vláda financovať nový komplex.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Šofér zrejme dostal infarkt a havaroval
<< predchádzajúci článok
Opozícia pripomína Štefanovovi „kibica pri hre“

Maďarič chce spoločné sídlo STV a SRo - diskusné fórum čitateľov