Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

09. októbra 2007

Maďarič falšuje dejiny, Fico odvádza pozornosť od politiky SmeruStrana maďarskej koalície (SMK) protestuje proti opakovaným vyjadreniam podpredsedu Smeru-SD Mareka Maďariča o tom, že Maďari boli v období 1945-48 z územia Slovenska vysídlení na základe ...Zdieľať

BRATISLAVA 9. októbra (WEBNOVINY) - Strana maďarskej koalície (SMK) protestuje proti opakovaným vyjadreniam podpredsedu Smeru-SD Mareka Maďariča o tom, že Maďari boli v období 1945-48 z územia Slovenska vysídlení na základe dobrovoľnosti, resp. boli vysídlení len nespoľahliví a kolaboranti. Tieto tvrdenia sa nezakladajú na pravde, uviedla dnes v stanovisku pre médiá hovorkyňa SMK Eva Dunajská.

SMK toto tvrdenie opiera aj o konkrétne príklady, pričom poskytla médiám fotokópiu výmeru Oblastného veliteľstva Národnej bezpečnosti Bratislava I. z 12. júna 1945, v ktorom sa konkrétnej osobe prikazuje pobyt v Petržalke a zakazuje sa jej vzdialiť sa do inej časti ČSR s odôvodnením, že vzhľadom na maďarskú národnosť menovaného je jeho zdržovanie sa na území Bratislavy s ohľadom na štátne záujmy nežiaduce.

SMK považuje za neprijateľné nálepkovanie SMK ako krajne nacionalistickej strany predsedom vlády SR Robertom Ficom, naposledy v nedeľnej televíznej diskusii. "SMK považuje takúto komunikáciu za snahu odviesť pozornosť od nepriehľadného štýlu robenia politiky Smeru-SD. Nie SMK vytvorilo koalíciu s krajne nacionalistickou SNS, nie politici SMK sa vyjadrili odmietavým spôsobom na myšlienku zmierenia medzi Slovenskou a Maďarskou republikou, nie politici SMK sa vyjadrili neprijateľným spôsobom o ústavných činiteľoch susedného štátu," uvádza v stanovisku Dunajská s tým, že SMK je vyše 10 rokov váženým členom Európskej ľudovej strany.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
MDPT zatiaľ svoj podiel v Slovak Telekome na FNM nepreviedlo
<< predchádzajúci článok
Podľa ministra obrany Estónska je Rusko čoraz nebezpečnejšie

Maďarič falšuje dejiny, Fico odvádza pozornosť od politiky Smeru - diskusné fórum čitateľov