Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

17. októbra 2020

Magazín Forbes zverejnil mená najbohatších Slovákov, pozície v prvej päťke sa zmeniliNajbohatším Slovákom je podľa rebríčku magazínu Forbes opäť developer a majiteľ skupiny HB ...Zdieľať
thinkstockphotos 878022900 676x452 17.10.2020  - Najbohatším Slovákom je podľa rebríčku magazínu Forbes opäť developer a majiteľ skupiny HB Reavis Ivan Chrenko s majetkom 1,65 miliardy eur.


Na druhom mieste zostal Jaroslav Haščák z Penty, ktorý sa už dostal cez miliardovú hranicu a na tretie miesto sa dostal najväčší spolumajiteľ antivírusovej spoločnosti Eset Miroslav Trnka s odhadovaným majetkom 700 miliónov eur. Najbohatší Slováci majú pritom podľa magazínu za sebou rok striedavých úspechov.

Kým prvá dvojica zveľadila majetok, ďalších priemyselníkov, ktorí boli vlani v prvej päťke, napríklad Tomáša Chreneka z Moravia Steel a Minerfinu, či Milana Fiľa, spolumajiteľa papierenského závodu Mondi SCP, na popredných priečkach nahradili zástupcovia IT odboru. Hneď za Miroslavom Trnkom sa totiž na štvrtej a piatej pozícii ocitli jeho partneri v podnikaní Peter Paško a Rudolf Hrubý.

Celkovo disponuje 32 najbohatších Slovákov bohatstvom na odhadovanej úrovni 11,9 miliardy eur. Toto číslo sa medziročne zvýšilo iba nepatrne. Výsledky firiem členov rebríčka za vlaňajšok, z ktorých magazín pri hodnotení vychádzal, pritom ešte nezohľadňujú vplyv koronakrízy. Jej finančné dôsledky sa prejavia až v ďalšom ročníku rebríčka.


Zdroj: Webnoviny.sk - Magazín Forbes zverejnil mená najbohatších Slovákov, pozície v prvej päťke sa zmenili © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Máte vo zvyku spať s mobilným telefónom na nočnom stolíku? Zabudnite na to!
<< predchádzajúci článok
D. Hevier ponúka pomoc pedagógom i študentom

Magazín Forbes zverejnil mená najbohatších Slovákov, pozície v prvej päťke sa zmenili - diskusné fórum čitateľov