Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

07. decembra 2007

Maorovia ocenili Eltona JohnaPôvodní obyvatelia Nového Zélandu ocenili Sira Eltona Johna za jeho opakované návštevy.Zdieľať
BRATISLAVA 7. decembra (WEBNOVINY) - Pôvodní obyvatelia Nového Zélandu ocenili Sira Eltona Johna za jeho opakované návštevy. Britský hudobník dostal tradičný kožený plášť, ktorý má vyjadrovať uznanie jeho záujmu o miestne komunity. Spevákovi a skladateľovi odovzdali ocenenie po koncerte, ktorý sa uskutočnil pred 15-tisícovým publikom v meste New Plymouth, tradičnom domove kmeňa Ngati Te Whiti. Predseda etnickej skupiny Peter Love povedal, že "je to maorský ekvivalent cien Akadémie" a znamená, že Elton John je "čestným členom Ngati Te Whiti". Plášť korowai darovali hviezde hudobnej scény ako "uznanie pôžitku, ktorý Maorom roky poskytovala hudba Sira Eltona Johna a za to, že (hudobník) sa verne vracia do Aotearoy (maorský výraz pre Nový Zéland), aby zabavil". Členovia Ngati Te Whiti boli nadšení tým, že hudobník "si vážil korowai ako poklad".
Medzi málo nositeľmi ocenenia je britská kráľovná Alžbeta II a jej syn princ Charles. Verejnosť sa často o udalosti nedozvie, neexistuje ani zoznam príjemcov. Hodnota daru spočíva v tom, že ho odovzdáva hlava kmeňa inej dôležitej osobe len pri výnimočných príležitostiach. Maorský protokol ďalej ustanovuje, že spevák má plášť nosiť pri budúcich návštevách krajiny.
SITA/AP

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Ružomberku si pred Slížmi zahrá predskokan roka - Kotúče DM!
<< predchádzajúci článok
Od pondelka sedem obetí na cestách