01. marca 2012

Marián Hossa strelil Torontu dva góly, Halák úradoval

Slovenský hokejový útočník Marián Hossa dvoma gólmi výrazne prispel k víťazstvu svojho Chicaga v stredajšom dueli NHL na domácom ľade s Torontom 5:4. Najskôr v 13. minúte druhej tretiny ...

jaroslav halak NEW YORK 1. marca (WEBNOVINY) - Slovenský hokejový útočník Marián Hossa dvoma gólmi výrazne prispel k víťazstvu svojho Chicaga v stredajšom dueli NHL na domácom ľade s Torontom 5:4.

Najskôr v 13. minúte druhej tretiny dokonal obrat vo vývoji skóre, keď sa po jeho presnom zásahu prvýkrát v zápase dostali domáci do vedenia (4:3) a potom 16 sekúnd pred koncom pri power-play hostí dával do prázdnej bránky na 5:3. Hostia 4 sekundy pred záverečnou sirénou ešte upravili na konečných 5:4 pre Chicago.

Z víťazstva svojho tímu sa tešil aj brankár St. Louis Jaroslav Halák. Zlikvidoval 22 z 24 streleckých pokusov hráčov Edmontonu a hostia si odvážali tri body po jasnom triumfe 5:2.

Menej radosti mal ďalší Slovák - obranca Ľubomír Višňovský, ktorého Anaheim prehral doma s Buffalom 0:2. Rovnako ako Andrej Sekera v drese hostí odohral vyše 19 minút. Bodové štatistiky oboch hokejistov ostali nezmenené.

Súhrn výsledkov stredajších zápasov kanadsko-americkej NHL:
Dallas - Pittsburgh 3:4 po samostatných nájazdoch (1:1, 1:0, 1:2 - 0:0, 0:1)

Chicago - Toronto 5:4 (2:3, 2:0, 1:1) - Marián Hossa (Chicago) 2+0

Edmonton - St. Louis 2:5 (0:1, 2:2, 0:2) - Jaroslav Halák (St. Louis) zlikvidoval 22 z 24 streleckých pokusov domácich (91,7%)

Anaheim - Buffalo 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)