17. januára 2010

Mariborské double Zettelovej, Zuzulová 15.

Nedeľňajší slalom Svetového pohára alpských lyžiarok v slovinskom Maribore vyhrala Kathrin Zettelová a spolu so sobotňajším triumfom v obrovskom slalome sa stala suverénnou ...

MARIBOR 17. januára (WEBNOVINY) - Nedeľňajší slalom Svetového pohára alpských lyžiarok v slovinskom Maribore vyhrala Kathrin Zettelová a spolu so sobotňajším triumfom v obrovskom slalome sa stala suverénnou víťazkou 46. ročníka podujatia Zlata lisica. Dvadsaťtriročná Rakúšanka si pripísala ôsmy triumf v kariére v pretekoch o krištáľové glóbusy, ale premiérový v najtočivejšej disciplíne.

Slovenka Veronika Zuzulová skončila na kopci Radvanje nad Mariborom na 15. mieste a získala ďalších 16 bodov do hodnotenia slalomu aj celkovo v SP. Dvadsaťpäťročná Bratislavčanka zopakovala svoje umiestnenie z nedávnych pretekov po Novom roku v chorvátskom Záhrebe. Jej aktuálny súčet vo Svetovom pohári 2009/2010 je 32 bodov, čo jej stačí na 79. priečku a v slalomovom hodnotení figuruje na 35. mieste. Keďže slalomárky majú pred sebou vo Svetovom pohári už len finálové preteky v nemeckom Ga-Pa s 25 najlepšími, znamená to, že slovenská reprezentantka sa na nich nepredstaví.

Zuzulová štartovala v 1. kole s vysokým číslom 35 a v náročných podmienkach za hustého sneženia si vyjazdila solídnu 19. priečku s takmer trojsekundovou stratou na vtedy vedúcu Rakúšanku Marlies Schieldovú. V 2. kole si svoje umiestnenie vylepšila ešte o štyri pozície. "Určite to dnes nebolo pre mňa jednoduché. Podmienky boli náročné, ale tie boli rovnaké pre všetky pretekárky. Nešla som na sto percent, ale dôležité je, že som dokončila ďalšie preteky. Po tom všetkom, čo som v posledných dvoch rokoch zažila, sa nedá vrátiť hneď na popredné pozície. Všetko zlé nemožno len tak preskočiť, treba ísť krok za krokom a dúfam, že dnešok mi v tomto môže pomôcť,“ povedala v bezprostrednej reakcii po pretekoch Veronika Zuzulová pre agentúru SITA.

Zettelová triumfovala v súčte oboch kôl s náskokom 0,71 s pred domácou Tinou Mazeovou, tretia skončila obhajkyňa minuloročného víťazstva v mariborskom slalome Maria Rieschová (+1,28). Všestranná Nemka sa vďaka tejto pódiovej pozícii prepracovala na čelo celkového hodnotenia SP pred Američanku Lindsey Vonnovú. Tej sa v Maribore v nedeľu nedarilo a skončila na nebodovanej pozícii. Druhá Slovenka v štartovom poli Jana Gantnerová ml. nedokončila 1. kolo, keď v strednej časti trate spadla.

Výsledky:
Slalom žien (1.+2. kolo): 1. Kathrin Zettelová (Rak.) 1:42,98 min (54,38 s + 48,60 s), 2. Tina Mazeová (Slovin.) +0,71 s, 3. Maria Rieschová (Nem.) +1,28 s, 4. Susanne Rieschová (Nem.) +1,36, 5. Sandrine Aubertová (Fr.) +1,72, 6. Maria Pietiläová-Holmnerová (Švéd.) +1,83, 7. Sanni Leinonenová (Fín.) +1,99, 8. Fanny Chmelarová (Nem.) +2,09, 9. Šárka Záhrobská (ČR) +2,18, 10. Christina Geigerová (Nem.) +2,36,... 15. Veronika Zuzulová +2,91, Jana Gantnerová ml. (obe SR) nedokončila 1. kolo.

Celkové poradie vo Svetovom pohári (po 20 pretekoch): 1. Maria Rieschová (Nem.) 922 bodov, 2. Lindsey Vonnová (USA) 894, 3. Kathrin Zettelová (Rak.) 829, 4. Anja Pärsonová (Švéd.) 616, 5. Tina Mazeová (Slovin.) 514, 6. Kathrin Hölzlová (Nem.) a Sandrine Aubertová (Fr.) po 385, 8. Maria Pietiläová-Holmnerová (Švéd.) 345, 9. Elisabeth Görglová (Rak.) 329, 10. Marlies Schildová (Rak.) 320,... 79. Veronika Zuzulová (SR) 32.

Poradie SP v obrovskom slalome (po 7 pretekoch): 1. Maria Rieschová (Nem.) 433 bodov, 2. Kathrin Zettelová (Rak.) 410, 3. Sandrine Aubertová (Fr.) 361, 4. Marlies Schildová (Rak.) 320, 5. Šárka Záhrobská (ČR) 318, 6. Susanne Rieschová (Nem.) 270,... 35. Veronika Zuzulová (SR) 32.