17. januára 2010

Slovenskí hádzanári kvalifikácii MS do II. fázy

Hádzanári Slovenska si suverénnym spôsobom vybojovali postup do II. fázy kvalifikácie majstrovstiev sveta 2011 vo Švédsku. Zverenci trénera Zoltána Heistera po rozdrvení ...

HLOHOVEC 17. januára (WEBNOVINY) - Hádzanári Slovenska si suverénnym spôsobom vybojovali postup do II. fázy kvalifikácie majstrovstiev sveta 2011 vo Švédsku. Zverenci trénera Zoltána Heistera po rozdrvení Bulharska (49:22) zvládli aj druhý krok k získaniu miestenky do play-off a na turnaji 3. skupiny I. kvalifikačnej fázy v Hlohovci zdolali v priamom súboji o postup Izrael 28:22 (17:10), čím si so ziskom 4 bodov zabezpečili 1. miesto v konečnej tabuľke. Reprezentanti SR spoznajú meno svojho súpera v júnovom dvojzápase II. fázy kvalifikácie v záverečných deň (31. 1.) nadchádzajúcich ME 2010 mužov v Rakúsku.

Výsledok - I. fáza kvalifikácie MS 2011 vo Švédsku - turnaj 3. skupiny (Hlohovec) - nedeľa:
Slovensko - Izrael 28:22 (17:10)
Zostava a góly SR: R. Štochl, Paul - Petro 3, Kopčo, M. Straňovský 4/1, T. Urban 1, Antl 7/2, Volentics 1, D. Valo 7, Cs. Szücs ml., F. Šulc ml. 1, Kukučka 2, L. Tarhai ml. 2, Bohunický
Najviac gólov za Izrael: Smoler 6/1, Pomerantz 4/1, Maimon 4/2, Luzon a Birnbaum po 3
Pok. hody: 3/3 - 6/4, vylúčení: 7 - 5, ČK: 57. Kukučka (SR) za 3 vylúčenia, rozhodovali: Nikolov a Načevski (obaja Maced.), 1500 divákov

Po piatkovej "rozcvičke“ s Bulharskom čakal na Slovákov náročnejší protivník, ktorý sa od začiatku duelu prezentoval vysunutou obranou, ale v útoku mu v úvode chýbala presnosť v zakončení. Domáci hráči to využili a v 10. min už mali štvorgólový náskok (5:1). Dve zaváhania v priebehu jednej minúty však umožnili hráčom v modrých dresoch vzápätí znížiť na 3:5, ale potom sa rozstrieľal D. Valo a v 17. min viedlo Slovensko už 10:4. Aj v ďalšom priebehu I. polčasu boli pánmi na palubovke zverenci kouča Heistera, ktorí aj vďaka vysokej úspešnosti streľby stihli do prestávky zvýšiť svoje vedenie na 17:10. Izraelčania sa po zmene strán šnúrou štyroch gólov (14:18) pokúsili vykresať nádej na obrat vo vývoji. Slováci odpovedali dvoma presnými zásahmi (20:14), no súper opäť stiahol rozdiel na štyri góly (16:20). O chvíľu neskôr viedlo družstvo SR 23:16, no desať minút pred koncom bolo ešte všetko otvorené, keďže na ukazovateli skóre svietil stav 23:19. V týchto fázach hry držal nad vodou slovenský tím brankár Štochl. Po jeho úspešných zákrokoch chladnokrvne zakončoval kontry rýchlonohý Antl. Domáci reprezentanti zvládli záver duelu, súperovi ušli na 28:19 a víťazstvo znamenajúce postup si už nenechali ujsť (28:22).