20. októbra 2007

Martin zdolal Zvolen 3:1

V televíznej predohrávke 17. kola bola prvá tretina v réžii Zvolena, hoci skóre hovorí o opaku. Hostia začali stretnutie ofenzívne, v 4. min išli do vedenia po góle Babku. V 7. min nevyužil ...

BRATISLAVA 20. októbra (WEBNOVINY) - V televíznej predohrávke 17. kola bola prvá tretina v réžii Zvolena, hoci skóre hovorí o opaku. Hostia začali stretnutie ofenzívne, v 4. min išli do vedenia po góle Babku. V 7. min nevyužil príležitosť Turek a vzápätí sa potvrdilo nedáš - dostaneš, lebo na začiatku 8. min vyrovnal Říha. Zvolen tento inkasovaný gól nevykoľajil, no jeho herná prevaha nebola korunovaná úspechom, práve naopak.

V 20. min nevyužil šancu Kopecký a z následného rýchleho protiútoku skóroval Džerinš, hoci bol hákovaný - 2:1. V druhej tretine sa obraz hry nezmenil. Hostia búšili do obranných hradieb súpera, no vyrovnať sa im nepodarilo, lebo im v koncovke chýbal moment prekvapenia. Martinský brankár Lakosil držal svoj tím naďalej nad vodou. V tretej tretine sa s pribúdajúcim časom vkradla na hokejky Zvolena nervozita až beznádej, lebo mať hru tak hru pevne v rukách bez želaného efektu sa nevidí často. Dráma vrcholila v posledných desiatich minútach zápasu, keď atmosféra na ľade i v hľadisku hustla a začali pracovať emócie. Hostia hrali v závere vabank, ale ich 87-sekundová power-play bola rovnako žalostná ako ich produktivita v stretnutí. Skóre uzatvoril 17 sekúnd pred klaksónom gólom do prázdnej zvolenskej bránky Klepáč. Výhra Martina bola šťastná a Zvolenčania si musia spytovať svedomie, lebo na bránku súpera vystrelili 40-krát, kým domáci iba 20-krát.

MHC Martin - HKm Zvolen 3:1 (2:1, 0:0, 1:0)
Góly: 8. L. Říha (J. Polák, Török), 20. Džerinš (S. Hriňa, Vantroba), 60. Klepáč - 4. Babka (Cibuľa, Krayzel)
Vylúčení: 7:6 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc - Gašparík, Mášik, 1235 divákov

Martin: Lakosil - J. Polák, Klepáč, Vantroba, S. Hriňa, Kolba, I. Ďatelinka, B. Majeský - L. Říha, M. Beran, Török - Podstavek, Koložváry, Važan - Džerinš, J. Mihálik, Markovič - P. Tabaček, Mahdalík, Trokan
Zvolen: Hudáček - Babka, Štork, L. Čierny, Juraško, Cebák, Dlouhý, od 21. Frühauf - F. Turek, Cibuľa, Krayzel - J. Kopecký, Klouda, Hvila - J. Čierny, L. Jurík, Paciga - M. Chovan, Kubenko, Dubec