20. októbra 2007

Striebro pre džudistu Pálkovácsa na armádnych hrách

Slovenský džudista Zoltán Pálkovács si na 4. Svetových armádnych hrách v indickom Hajdarábade vybojoval v kategórii do 100 kg striebornú medailu, keď našiel premožiteľa až vo finálovom ...

HAJDARÁBAD 20. októbra (WEBNOVINY) - Slovenský džudista Zoltán Pálkovács si na 4. Svetových armádnych hrách v indickom Hajdarábade vybojoval v kategórii do 100 kg striebornú medailu, keď našiel premožiteľa až vo finálovom súboji s Utkirom Kurbanovom z Uzbekistanu. V 1. kole vyhral 26-ročný borec banskobystrickej Dukly nad Venturom Rodriguesom zo Španielska, potom si poradil s Bielorusom Igorom Makarovom a v dueli o postup do finále poslal z tatami s prehrou Yacina Meskina z Alžírska.
Svoje súťaže dokončili aj parašutisti. V pretekoch družstiev mužov na presnosť pristátia obsadilo Slovensko v zložení Karol Adamčík, Peter Platko, Róbert Juriš, Milan Kocík, Tomáš Marcinek 11. miesto v konkurencii 34 tímov. Zlatú medailu si vybojovali Nemci. V individuálnej súťaži na presnosť pristátia bol zo slovenských parašutistov najlepší Peter Platko na 13. priečke spomedzi 164 účastníkov.
Výprava slovenských armádnych športovcov získala v Hajdarábade dovedna štyri medaily - o dve zlaté sa postaral plavec Ľuboš Križko na 50 a 100 m znak, striebro pridal džudista Zoltán Pálkovács v kategórii do 100 kg a bronz chodec Matej Tóth v pretekoch na 20 km.

Martin zdolal Zvolen 3:1