Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

Denník - SprávyPridajte sa
Ste na Facebooku?
Ste na Twitteri?
Pridajte sa.

 Mobilná verzia


 24hod.sk    Ekonomika

01. júla 2007

Matador vyplatí dividendy v objeme 142 mil. SkDividendy v objeme približne 142 mil. Sk vyplatí Matador a.s. svojim akcionárom z minuloročného zisku, ktorý predstavoval 639 mil. Sk. Ako ďalej informoval hovorca spoločnosti Dušan Koblišek, na jednu ...Zdieľať

BRATISLAVA 1. júla (WEBNOVINY) - Dividendy v objeme približne 142 mil. Sk vyplatí Matador a.s. svojim akcionárom z minuloročného zisku, ktorý predstavoval 639 mil. Sk. Ako ďalej informoval hovorca spoločnosti Dušan Koblišek, na jednu akciu to predstavuje 65 Sk. Ďalších viac ako 13 mil. Sk zo zisku poputuje do rezervného fondu a podstatná časť zisku, takmer 485 mil. Sk, sa ponechá na účte nerozdeleného zisku spoločnosti, určeného na ďalší rozvoj spoločnosti. Rozhodli o tom akcionári Matadoru na sobotňajšom valnom zhromaždení (VZ). Ako ďalej informoval hovorca spoločnosti Dušan Koblišek, na zhromaždení sa zaregistrovalo takmer 95 % držiteľov viac ako 2,2 mil. vydaných akcií.

Akcionári okrem rozdelenia zisku a účtovnej závierky schválili akcionári aj podnikateľský plán na rok 2007, v ktorom predpokladajú pokračovanie rastových tendencií hospodárskych výsledkov spoločnosti a nárast výroby pneumatík na 9,3 mil. kusov vo všetkých troch výrobných podnikoch. D. Koblišek ďalej uviedol, že 100 % prítomných akcionárov schválilo vklad časti podniku spoločnosti - aktivít spojených s výrobou osobných, ľahkých nákladných pneumatík, dopravných pásov, divízie gumárskych strojov Machinery a svojho výskumného pracoviska do spoločnosti Matador Rubber s.r.o. Uvedený vklad podľa neho súvisí s rokovaniami so strategickým partnerom - spoločnosťou Continental, čím valné zhromaždenie potvrdilo doterajší postup predstavenstva spoločnosti v rokovaní s týmto zahraničným partnerom.

Nemecký výrobca pneumatík a automobilových dielov Continental začiatkom júna získal povolenie Európskej komisie (EK) na kúpu 51 % Matadoru Rubber. "Po preskúmaní operácie komisia dospela k záveru, že transakcia nebude významnejšie obmedzovať efektívnu konkurenciu v Európskom hospodárskom priestore," uviedla vo svojej správe exekutíva Európskej únie (EÚ). Ako vtedy spresnil Koblišek, EK schválila spoločnosti Continental AG väčšinové vlastníctvo v prevádzkach skupiny Matador - divízia pneu, divízia dopravné pásy a divízia gumárskych strojov Machinery, čo znamená, že akvizícia môže byť realizovaná hneď, ako bude dokončené vytvorenie "skupiny Matador Rubber".

Skupina Matador utŕžila vlani podľa auditovaných konsolidovaných výsledkov zostavených podľa medzinárodných štandardov pre finančné výkazníctvo (IFRS) 17,353 mld. Sk. V porovnaní s predchádzajúcim rokom tak jej tržby vzrástli o 10,7 %.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Mikolaj do novely o VŠ zapracováva Mečiarove pripomienky
<< predchádzajúci článok
Po incidentoch v Británii zvýšená bezpečnosť na letiskách

Matador vyplatí dividendy v objeme 142 mil. Sk - diskusné fórum čitateľov