Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

07. decembra 2017

Matečná hovorí v prípade Spišských párkov o testoch a možných pokutáchIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP
Bratislava 7. decembra (TASR) - Nedodržiavanie stanovených výrobných procesov môže stáť výrobcov až 200.000 eur aj odobratie chráneného označenia. V súvislosti s medializovanými výsledkami spotrebiteľského testu, podľa ktorých deväť testovaných výrobcov nedodržiava tradičnú receptúru pri Spišských párkoch, to uviedla ministerka školstva Martina Lubyová, ktorá poslancom čítala odpoveď ministerky pôdohospodárstva Gabriely Matečnej (obe nom. SNS).


Počas štvrtkovej Hodiny otázok v Národnej rade (NR) SR odpovedala na otázku, aké kroky hodlá urobiť v prípade testovania Spišských párkov, ktorých deväť testovaných výrobcov nedodržiava tradičnú receptúru, i keď získali ochrannú známku Európskej únie. Matečná vo svojej odpovedi priznáva, že z medializovaných výsledkov zostala znepokojená a nariadila testy.

"Musím trvať na tom, že výrobcovia, slovenskí aj zahraniční, sú plne zodpovední za dodržiavanie stanovených výrobných procesov. Ak tak nekonajú, budú musieť znášať finančné sankcie až do výšky 200.000 eur, ale aj odobratie chráneného označenia,"
vyhlásila Matečná prostredníctvom Lubyovej.Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Jobbik zvolal mimoriadne predsedníctvo, hrozí mu neúčasť vo voľbách
<< predchádzajúci článok
Začínajúca autorka Michaela Zamari prináša na knižný trh román Šéf môjho šéfa

Matečná hovorí v prípade Spišských párkov o testoch a možných pokutách - diskusné fórum čitateľov