Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

03. novembra 2010

Matica slovenská pozastavila činnosť v PúchoveVýbor Matice slovenskej k dnešnému dňu zastavil činnosť Miestneho odboru Matice slovenskej v Púchove a rozpúšťa ho. Agentúru SITA o tom informoval predseda ...Zdieľať
jozef markus Ilustračné foto SITA/SITA/Dušan HeinBRATISLAVA 3. novembra (WEBNOVINY) - Výbor Matice slovenskej k dnešnému dňu zastavil činnosť Miestneho odboru Matice slovenskej v Púchove a rozpúšťa ho. Agentúru SITA o tom informoval predseda Matice slovenskej Jozef Markuš. Dôvodom je podľa neho poškodzovanie dobrého mena Matice slovenskej a jej záujmov, porušenie základného cieľa Matice slovenskej a jej základných úloh sformulovaných v preambule jej stanov. Technické, organizačné a ekonomické náležitosti súvisiace s rozhodnutím výboru podľa Markuša zabezpečia správa a členské ústredie v súlade so stanovami.

Výbor Matice posudzoval vážne problémy v činnosti púchovského miestneho odboru v priebehu októbra a aj na základe stanovísk dozorného výboru Matice, krajských rád z Trenčianskeho, Žilinského a Nitrianskeho kraja prijal spomínané rozhodnutie. Na hlasovaní výboru sa zúčastnilo 27 členov, 26 hlasovalo za prijatie uznesenia, jeden sa zdržal hlasovania, uvádza predseda Markuš. Agentúra SITA požiada o stanovisko aj vedenie Miestneho odboru Matice slovenskej v Púchove.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Z obchodu si odniesol takmer dvetisíc vajec
<< predchádzajúci článok
TVAROŠKA:Neznižovať sociál. výdavky bol kompromis