12. apríla 2019

ME v športovej gymnastike: Vo viacboji získal zlato Rus Nagornij

Ruský reprezentant Nikita Nagornij triumfoval vo viacboji na majstrovstvách Európy v športovej gymnastike v poľskom Štetíne so ziskom 88,665 bodu. Druhé miesto obsadil jeho ...

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
Štetín 12. apríla (TASR) - Ruský reprezentant Nikita Nagornij triumfoval vo viacboji na majstrovstvách Európy v športovej gymnastike v poľskom Štetíne so ziskom 88,665 bodu. Druhé miesto obsadil jeho krajan Artur Dalalojan (87,832), tretí bol Cyperčan Marios Georgiou (84,398).

Nagornij predviedol v 24-člennom finále najlepšie výkony na koni na šírku, na kruhoch a bradlách. Druhý bol na prostných, v preskoku a na hrazde. Dvadsaťdvaročný gymnasta získal celkovo už svoju piatu zlatú medailu z kontinentálneho šampionátu v kariére, prvú vo viacboji.

Majster sveta z roku 2018 a štvornásobný majster Európy Dalalojan získal svoje druhé striebro vo viacboji na ME, keď si rovnaký cenný kov vybojoval pred dvoma rokmi v rumunskom Kluži.

Georgiou slávil svoju prvú medailu na vrcholnom európskom či svetovom podujatí.

Jediný slovenský zástupca v mužskej kategórii Slavomír Michňák obsadil v stredajšej kvalifikácii viacboja 47. miesto so ziskom 76,365 bodu. K finálovej osmičke mal najbližšie v cvičení na koni, keď na svojom najsilnejšom náradí skončil pätnásty (13,800).