Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

31. mája 2020

Meteorológovia vydali výstrahu pred povodňami, trvalý dážď ohrozuje okresy na severe SlovenskaSlovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) v nedeľu vydal výstrahu prvého stupňa povodňovej aktivity pre okresy Námestovo, Tvrdošín a ...Zdieľať
dazd dazdnik 676x451 31.5.2020 (Webnoviny.sk) - Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) v nedeľu vydal výstrahu prvého stupňa povodňovej aktivity pre okresy Námestovo, Tvrdošín a Liptovský Mikuláš. Agentúru SITA o tom informovala v tlačovej správe Vodomerná stanica SHMÚ v Žiline. Povodne môžu vzniknúť z trvalého dažďa.


Vzhľadom na pretrvávajúci trvalý dážď a nasýtenosť povodí je predpoklad vzostupu vodných hladín na tokoch, s možnosťou dosiahnutia a prekročenia vodných stavov zodpovedajúcich stupňom povodňovej aktivity,“ uviedlo SHMÚ v správe.

Výstraha vo všetkých uvedených okresoch platí od nedele, 31. mája od 7:30, do pondelka 1. júna do 7:30.


Zdroj: Webnoviny.sk - Meteorológovia vydali výstrahu pred povodňami, trvalý dážď ohrozuje okresy na severe Slovenska © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Priemerná práceneschopnosť počas apríla bola najvyššia za posledných 15 rokov
<< predchádzajúci článok
Z Fondu vzájomnej pomoci sa ešte nikomu nepomohlo, politici či podnikatelia darovali státisíce eur

Meteorológovia vydali výstrahu pred povodňami, trvalý dážď ohrozuje okresy na severe Slovenska - diskusné fórum čitateľov