Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

26. novembra 2023

Militanti Hamasu odovzdali desiatky rukojemníkov Izraelu, každé prepustenie predlžuje prímerieMilitantné hnutie Hamas v sobotu prepustilo zo zajatia v Pásme Gazy na základe dohody o štvordňovom prímerí dovedna 17 rukojemníkov vrátane 13 Izraelčanov, zatiaľ čo Izrael prepustil 39 palestínskych zajatcov.Zdieľať
hamas_egypt_05464 cf79323586844e6e809feb2d50179e54 676x445 26.11.2023 (SITA.sk) - Militantné hnutie Hamas v sobotu prepustilo zo zajatia v Pásme Gazy na základe dohody o štvordňovom prímerí dovedna 17 rukojemníkov vrátane 13 Izraelčanov, zatiaľ čo Izrael prepustil 39 palestínskych zajatcov.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konfliktTáto výmena sa oneskorila o niekoľko hodín po tom, čo Hamas obvinil Izrael z porušovania dohody. Oneskorenie podčiarklo krehkosť prímeria vo vojne, ktorá otriasla Izraelom a šokovala svet, spôsobila rozsiahlu skazu v Pásme Gazy a hrozila rozšírením do celého regiónu.

Organizácia Hamas sa zaviazala prepustiť najmenej 50 z približne 240 rukojemníkov. Izrael prepustí 150 palestínskych väzňov.


Obe strany sa dohodli, že najskôr prepustia ženy a deti. Podľa Izraela sa za každých ďalších desať prepustených rukojemníkov prímerie predĺži o jeden deň.


Zdroj: SITA.sk - Militanti Hamasu odovzdali desiatky rukojemníkov Izraelu, každé prepustenie predlžuje prímerie © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Na loď izraelského miliardára zaútočil iránsky dron, celosvetová lodná doprava sa stáva terčom vojny na Blízkom východe
<< predchádzajúci článok
Ľudia stoja pred dilemou komu odovzdať dve percentá z daní. Záchranári hradov apelujú na vládu, aby nebrali dôležitý zdroj financovania